settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про динозаврів? Чи згадуються динозаври в Біблії?

Відповідь


Тема динозаврів у Біблії є частиною ширшої дискусії, що ведеться у християнській спільноті, щодо віку Землі, тлумаченні книги Буття та фізичних доказів, які ми знаходимо довкола. Ті, хто вірять у більший вік Землі, схильні погоджуватися з тим, що динозаври не згадуються в Біблії, оскільки за їхньою парадигмою, динозаври вимерли мільйони років до появлення першої людини на Землі. Люди, які писали Біблію, не могли бачити динозаврів.

Ті ж, хто вірять у менший вік Землі, погоджуються з тим, що Біблія згадує динозаврів, хоча, фактично, у ній не зустрічається слово «динозавр». Замість цього використовується древньоєврейське слово «таннійн», яке в наших Бібліях перекладене кількома різними шляхами; інколи, це – «морський звір», інколи – «змій». Найчастіше воно перекладається як «дракон». Виглядає, що «таннійн» був схожий на велетенську рептилію. Ці створіння у Старому Завіті згадуються близько тридцяти разів і зустрічаються як на суходолі, так і у воді.

Окрім згадок про цих гігантських рептилій, в Біблії описуються кілька створінь у такий спосіб, яким, як вважають деякі дослідники, автори могли змальовувати динозаврів. Про бегемота сказано, що він – наймогутніший з Божих створінь, гігант, чий хвіст схожий на кедр (Йова 40:15-17). Деякі вчені намагалися прирівнювати бегемота або до слона, або до гіпопотама. Їхні опоненти зазначають, що слони та гіпопотами мають доволі тонкі хвости, які ніяк не можна порівнювати з кедровим деревом. З іншого боку, такі динозаври як брахіозавр та диплодок мали величезні хвости, які легко підходять під таке порівняння.

Майже в кожній древній цивілізації трапляються зображення велетенських створінь, схожих на рептилій. Петрогліфи, артефакти та навіть маленькі глиняні статуетки, знайдені у Північній Америці, відтворюють сучасні зображення динозаврів. Наскельні рисунки Південної Америки зображують людей верхом на створіннях, схожих на диплодоків, і, що просто вражає, відтворюють знайомі нам зображення тварин, схожих на трицератопсів, птеродактилів та тиранозаврів. Римська мозаїка, керамічні вироби народів Майя та вавилонські стіни свідчать про захоплення людей різних культур і місцевостей цими створіннями. Цілком тверезі розповіді мандрівників, таких як Il Milione Марко Поло, змішуються з фантастичними розповідями про звірів, що охороняли незліченні скарби. Сьогодні продовжують з’являтися все нові знахідки, хоча зазвичай їх сприймають із крайнім скептицизмом.

На додаток до значної кількості антропологічних та історичних доказів співіснування людей і динозаврів, також існують інші фізичні свідчення, такі як скам’янілі сліди людей і динозаврів, знайдені поряд, у різних місцях Північної Америки та Центрально-Західної Азії.

Отже, чи згадуються динозаври в Біблії? Питання ще далеко не закрите. Все залежить від того, як тлумачити наявні докази і як дивитися на оточуючий світ. Ми – GotQuestions.org – підтримуємо концепцію меншого віку Землі і приймаємо, що динозаври та люди могли співіснувати. Ми віримо, що динозаври вимерли через деякий час після Потопу із-за поєднання драматичних змін у навколишньому середовищі та їх безжального винищення людьми аж до повного зникнення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про динозаврів? Чи згадуються динозаври в Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries