settings icon
share icon
Запитання

Що спричинило зникнення динозаврів?

Відповідь


Вимирання динозаврів є загадкою, що непокоїть уми вчених протягом періоду, трохи більшого за століття. На всій планеті ми знаходимо скам'янілі рештки гігантських рептилій, але не знаходимо їх живих. Що ж трапилося з ними всіма?

Загальноприйнята теорія стверджує, що вони таємничо зникли близько 65 мільйонів років тому. Щодо причини цього зникнення була запропонована ціла низка пояснень. Дві найпопулярніші гіпотези – зіткнення землі з небесним тілом і масштабне вулканічне виверження. Перша припускає, що один або декілька астероїдів зіткнулися із землею, викликавши "ядерну зиму", яка і знищила динозаврів. Згідно з другою гіпотезою, причина їхньої загибелі полягає в інтенсивній вулканічній активності. Обидві гіпотези вказують на високу концентрацію іридію (Ir), виявлену в шарах, які відокремлюють крейдовий період від палеогену (відомих як межа K-Pg), що, за загальною думкою, і було періодом, протягом якого вимерли динозаври.

Обидві гіпотези беруть до уваги одні докази, але ігнорують інші. Наприклад, якщо якась із цих гіпотез є вірною і між динозаврами та людиною насправді існує розрив у понад 60 мільйонів років, то як пояснити петрогліфи та інші форми стародавнього мистецтва, що зображають взаємодію людей із такими відомими нам видами динозаврів, як трицератопс, стегозавр, тиранозавр і завропод (в деяких випадках приборкуючи їх або їздячи на них верхи)? Крім цього, скам'янілі сліди динозаврів були знайдені в тих же шарах породи, що й сліди копит і людей. Як ми можемо пояснити це в рамках загальноприйнятої позиції? І чому стародавні культури на всіх населених континентах планети фіксували взаємодію людей із гігантськими рептиліями? Ці істоти, як правило, відомі нам сьогодні як "дракони" і були віднесені до міфології.

Однак нам слід запитати себе, як сталося, що стільки ізольованих культур у всьому світі дійшли до такої універсальної міфології? Чи може історична істина бути основою цих численних легенд? Чи могли гігантські рептилії, яких ми знаходимо в окам'янілостях, мати щось спільне з гігантськими рептиліями, про яких говорили наші предки лише кілька століть тому? Ми вважаємо, що саме так і є. Значна кількість доказів підказує нам, що загальноприйнятий погляд є докорінно хибним. Вочевидь, людство впало в колективну амнезію щодо цього питання і ми успішно заснували "наукову" парадигму, що тримає нас у пітьмі.

Як же тоді пояснити вимирання динозаврів? Так само, як ми пояснюємо вимирання інших видів (на думку вчених, лише за останнє століття зникло від 20 тис. до 2 млн. видів), – поєднанням кліматичних змін і поширення людської раси. Кліматичні зміни можуть бути вкрай руйнівними для екосистеми в цілому, тоді як люди знищують або витісняють усі основні конкуруючі види зокрема. Ось чому ми не знаходимо надто часто інших хижаків – левів, тигрів, ведмедів тощо – у своїх передмістях і містах, навіть у селах. Ми перебуваємо на вершині харчового ланцюжка не просто так.

У голлівудських фільмах, таких як "Парк юрського періоду", ми бачимо, що істоти, типу тиранозавра та велоцираптора, полюють і поїдають людей. Без сумніву, якщо люди та динозаври співіснували, то щось подібне траплялося. Але здебільшого все було навпаки – ми полювали на них і готували на вечерю. У багатьох легендах і стародавньому мистецтві ми бачимо саме це – люди вистежують гігантських рептилій і вбивають їх. Можливо, що левам, тиграм і ведмедям дісталося не так сильно, як динозаврам, тому що наші предки були особливо зациклені на "вбивстві дракона"!

Отже, що ж трапилося з динозаврами? Вочевидь, ті, що пережили глобальні кліматичні зміни, були з'їдені нами. Деякі з них, можливо, і дотепер збереглись у віддалених регіонах світу, які ще не підпали під наше цілковите панування. Справді, щороку відзначаються сотні таких спостережень, особливо серед тубільного населення, примітивних общин у віддалених районах, які спілкуються зі скептично налаштованими західними вченими (які, звичайно, не вірять тубільцям через свою власну усталену, так звану "наукову" позицію). На нашу думку, ця недовірливість хибна. Наука має включати неупереджене розслідування доказів, а не довільні зусилля для підтримки некоректних теорій щодо історії землі.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що спричинило зникнення динозаврів?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries