settings icon
share icon
Запитання

Яка різниця між Підхопленням і Другим приходом?

Відповідь


Підхоплення та Другий прихід Христа часто плутають. Іноді складно визначити, чи йдеться у певному вірші про Підхоплення, чи ж про Другий прихід. Тим не менше, вивчаючи біблійні пророцтва про останній час, важливо розрізняти ці дві події.

Підхоплення відбудеться, коли Ісус Христос повернеться за церквою (всіма віруючими у Нього). Підхоплення описане в 1 Солунянам 4:13–18 і 1 Коринтянам 15:50–54. Тіла померлих віруючих будуть відроджені, й вони, разом із живими віруючими, зустрінуть Господа в повітрі. Все це відбудеться раптово, в одну мить. Другий прихід відбудеться, коли Ісус повернеться для перемоги над антихристом, знищення зла та встановлення Своє тисячолітнього царства. Другий прихід описується в книзі Об’явлення 19:11–16.

Важливі відмінності між Підхопленням і Другим приходом є наступними:

1. Під час Підхоплення, віруючі зустрінуться з Господом у повітрі (1 Солунянам 4:17). Під час Другого приходу, вони повернуться з Господом на землю (Об’явлення 19:14).

2. Другий прихід відбудеться після великого та жахливого Лиха (Об’явлення 6–19 розд.). Підхоплення ж відбудеться перед цим (1 Солунянам 5:9; Об’явлення 3:10).

3. Підхоплення є актом спасіння, коли віруючих буде забрано з землі (1 Солунянам 4:13–17; 5:9). Другий прихід включає знищення невіруючих, як акт суду (Матвія 24:4–-41).

4. Підхоплення буде таємним і миттєвим (1 Коринтянам 15:50–54). Другий прихід буде видимим для всіх (Об’явлення 1:7; Матвія 24:29–30).

5. Другий прихід Христа не відбудеться до тих пір, поки не стануться певні події останнього часу (2 Солунянам 2:4; Матвія 24:15–30; Об’явлення 6–18 розд.). Підхоплення буде раптовим, воно може відбутися у будь-який момент (Титу 2:13; 1 Солунянам 4:13–18; 1 Коринтянам 15:50–54).

Чому важливо розрізняти Підхоплення та Другий прихід?

1. Якби Підхоплення та Другий прихід були однією й тією ж подією, то віруючі мали би пройти через Лихо (1 Солунянам 5:9; Об’явлення 3:10).

2. Якби Підхоплення та Другий прихід були одним і тим самим, то повернення Христа не було би раптовим – існує безліч речей, які повинні відбутися перед тим, як Він повернеться (Матвія 24:4–30).

3. В описі періоду Лиха, що міститься в 6–19 розділах книги Об’явлення, ніде не згадується церква. Під час Лиха, названого «час, скрутний для Якова» (Єремії 30:7) – Бог знову зверне Свою увагу на Ізраїль (Римлянам 11:17–31).

Підхоплення та Другий прихід є схожими, але окремими подіями. Ісус буде приходити під час обох із них. Обидві вони є подіями останнього часу. Тим не менше, надзвичайно важливо розрізняти їх. Таким чином, Підхоплення – це повернення Христа на хмарах, щоб забрати всіх віруючих із землі перед тим, як Божественний гнів буде вилитий на людей. Другий прихід – це повернення Христа на землю для завершення Лиха та поразки антихриста, разом з його гріховною світовою імперією.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яка різниця між Підхопленням і Другим приходом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries