settings icon
share icon
Запитання

Яка різниця між християнством та юдаїзмом?

Відповідь


Серед усіх основних світових релігій християнство та юдаїзм, імовірно, є найбільш схожими. Вони сповідують віру в єдиного Бога, Який є всемогутнім, усезнаючим, усюдисущим, вічним і нескінченним. Обидві релігії вірять у Бога, Який є святим, праведним і справедливим, і водночас здатний любити, виявляти милосердя та прощення. Християнство та юдаїзм спільно використовують єврейські Писання (Старий Завіт) як авторитетне Боже Слово, хоча християнство включає і Новий Завіт. І християнство, і юдаїзм вірять в існування раю – вічної оселі праведників, та пекла – вічного місця для нечестивих (хоча не всі християни та не всі юдеї вірять у вічність пекла). Вони мають здебільшого один і той же етичний кодекс, широко відомий сьогодні як юдеохристиянський. Обидві релігії також навчають, що Бог має особливий план щодо Ізраїлю та єврейського народу.

Найважливіша різниця між християнством і юдаїзмом – особа Ісуса Христа. Християнство навчає, що Він є виконанням старозавітних пророцтв про майбутнього Месію/Спасителя (Ісаї 7:14; 9:6-7; Міхея 5:2). Юдаїзм частково визнає Ісуса праведним учителем і, можливо, навіть Божим пророком, але не вважає Його Месією. Крім того, християнство навчає, що Ісус був Богом у тілі (Івана 1:1, 14; Євреям 1:8), а також, що Бог став людиною через Христа, щоб Він міг віддати Своє життя як покарання за наші гріхи (Римлянам 5:8; 2 Коринтянам 5:21). Юдаїзм категорично заперечує, що Ісус був Богом або що така жертва була необхідна.

Особа й подвиг Ісуса Христа – це єдиний ключовий аспект, щодо якого християнство та юдаїзм не можуть дійти згоди. Релігійні лідери Ізраїлю питали в Ісуса: «Чи ти є Христос, Син Благословенного? А Ісус сказав: Я є, і ви побачите Сина Людського, Який сидітиме праворуч Сили та йтиме на хмарах небесних!» (Марка 14:61-62; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Проте вони не повірили Його словам і не визнали Його як Месію.

Ісус Христос є виконанням єврейських пророцтв про майбутнього Месію. Текст у Псалмі 22:15-19 описує подію, що безсумнівно вказує на Його розп’яття: «Я розлитий, як вода, і всі мої кості роз’єдналися; наче віск зробилося моє серце, що тане всередині у мене. Як черепок, висохла моя сила, а мій язик прилип до мого піднебіння, і в порох смертний Ти кладеш мене. Мене обступили пси, зборище злочинців оточило Мене, – вони пробили Мої руки й ноги. Я можу перерахувати всі Мої кості, а вони дивляться, спостерігаючи за Мною. Вони ділять Мій одяг між собою, а щодо Мого плаща кидають жереб». Очевидно, що це месіанське пророцтво не може вказувати на щось інше, крім розп’яття Ісуса Христа, в якому виконалися всі ці деталі (Луки 23; Івана 19).

Немає точнішого опису Ісуса за текст в Ісаї 53:3-6: «Він був зневажений і відкинутий людьми, – Страждалець, Котрий зазнав болю, від Якого люди відвертали свої обличчя; Ним гидували, і ми за ніщо вважали Його. Але ж Він поніс на Собі наші недуги, взяв на Себе наші страждання, тоді як ми вважали, що Він покараний, побитий і принижений Богом. Він же був зранений за наші гріхи, був катований за наші провини. Завдяки перенесеному Ним стражданню, нам подаровано мир, – Його ранами ми оздоровлені! Всі ми заблукали й розбрелися, як вівці, – кожний з нас пішов власною дорогою, та Господь поклав на Нього гріхи всіх нас».

Апостол Павло, будучи юдеєм і ревним прихильником юдаїзму, зустрівся з Ісусом Христом у видінні (Дії 9:1-9) і став Його найвидатнішим свідком та автором майже половини Нового Завіту. Він розумів різницю між християнством і юдаїзмом краще за будь-кого іншого. Якою ж була позиція Павла? «Адже я не соромлюся Радісною Звістки Христа, тому що вона – Божа сила на спасіння кожному, хто вірить: перше – юдеєві, а тоді – грекові» (Римлянам 1:16).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Яка різниця між християнством та юдаїзмом?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries