settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про одержимість демонами?

Відповідь


Біблія наводить декілька прикладів людей, які були одержимі демонами або перебували під їхнім впливом. З них ми можемо виділити деякі симптоми демонічного впливу, а також отримати розуміння того, як демон володіє людиною. Ось деякі біблійні тексти: Матвія 9:32-33; 12:22; 17:18; Марка 5:1-20; 7:26-30; Луки 4:33-36; 22:3; Дії 16:16-18. У деяких випадках, що описані в цих віршах, одержимість призводила до фізичних хвороб, які проявлялися в тому, що втрачався дар мови, виникали епілептичні приступи, сліпота і т.п. В інших випадках вона спонукала людину до поганих вчинків (Юда – головний приклад). У Діях 16:16-18 дух дав служниці здібність знати про речі, які виходили за межі її власного знання. Біснуватий із землі Гадаринської, одержимий багатьма демонами, володів надлюдською силою, ходив оголеним і жив серед могил. Злим духам було дозволено непокоїти царя Саула, який повстав проти Господа, що проявлялося у депресивному настрої і нав’язливому бажані вбити Давида (1 Самуїла 16:14-15; 18:10-11; 19:9-10).

Таким чином, існує багато можливих симптомів одержимості демонами. Це можуть бути фізичні розлади, які неможливо пояснити реальними фізіологічними проблемами; зміни особистості, такі як глибока депресія або нехарактерна агресія, надприродна сила, нехтування доброчесністю або «нормальною» соціальною поведінкою; а також, можливо, здібність володіти інформацією, яку людина не в стані взнати природнім шляхом. Важливо звернути увагу, що майже, а може і повністю, всі ці характеристики можуть мати інші пояснення, тому необхідно бути якнайбільш обережним у визнанні людини у пригніченому настрою або хворої на епілепсію одержимою демонами. З іншого боку, ми все-таки недостатньо серйозно сприймаємо сатанинське втручання у життя людей.

На додаток до цих фізичних та емоціональних моментів слід звернути увагу і на духовні ознаки прояву демонічного впливу. Вони можуть включати у себе небажання прощати (2 Коринтян 2:10-11), а також слідування і розповсюдження хибного вчення, особливо щодо Ісуса Христа та його викупної роботи (2 Коринтянам 11:3-4, 13-14; 1 Тимофію 4:1-5; 1 Івана 4:1-3).

З приводу втручання демонів у життя християн ілюстрацією того факту, що віруючий може ПЕРЕБУВАТИ ПІД ВПЛИВОМ диявола, є апостол Петро (Матвія 16:23). Декотрі вважають біснуватими християн, які перебувають під СИЛЬНИМ демонічним впливом, але у Святому Письмі ніде не наводиться прикладів того, щоб віруючий БУВ ОДЕРЖИМИЙ демоном. Більшість теологів погоджується, що християнин НЕ МОЖЕ бути одержимим тому, що в ньому перебуває Святий Дух (2 Коринтянам 1:22; 5:5; 1 Коринтянам 6:19).

Нам невідомо повністю, як людина відкривається для одержимості. Якщо взяти випадок з Юдою, то він відкрив своє серце для зла через власну пожадливість (Івана 12:6). Саме тому, якщо людина дозволяє якомусь звичайному гріху керувати своїм серцем, можливо, це стає запрошенням для демона. З місіонерського досвіду відомо, що одержимість також пов’язана зі служінням язичницьким ідолам і володінням окультними матеріалами. Святе Письмо неодноразово пов’язує служіння ідолам з фактичним служінням демонам (Левит 17:7; Повторення Закону 32:17; Псалом 105:37; 1 Коринтян 10:20), тому не дивно, що участь у цих релігіях та їх обрядах може призвести до одержимості демонами.

Таким чином, основуючись на вищезгаданих біблійних віршах, а також на досвідах місіонерів, ми віримо, що багато людей відкривають своє життя для демонічного впливу через гріх або слідування культам (як свідомо, так і ні). Прикладом може бути аморальність; залежність від наркотиків / алкоголю, яка змінює стан свідомості людини; медитація. У західній культурі ми бачимо посилення активності східних релігійних вчень під маскою руху «нью ейдж».

Нам не слід забувати про одне: сатана і його злі духи не можуть комусь що-небудь заподіяти, доки не отримають дозволу від Господа (Йова 1, 2). У цьому випадку сатана, вважаючи, що втілює свої власні наміри, насправді виконує благі Божі плани (навіть у випадку зі зрадництвом Юди). Деякі люди приписують окультним і демонічним ритуалам нездорову чарівність, але це не відповідає здоровому глузду і Біблії. Якщо ми будемо слідувати за Богом у нашому житті, зодягаючись в Його зброю (Ефесянам 6:10-18) і покладаючись на Його силу, а не на нашу, нам немає підстав боятися зла, адже Бог править усім!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про одержимість демонами?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries