settings icon
share icon
Запитання

Яке точне визначення гріха?

Відповідь


Біблія описує гріх, як непокору Закону Божому (1 Івана 3:4) і як повстання проти Бога (Повторення Закону 9:7, Ісуса Навина 1:18). Гріх бере свій початок від Люцифера, «сина ранньої зорі», найкрасивішого і наймогутнішого ангела. Невдоволений своїм положенням, він забажав стати вищим за Бога, і був позбавлений будь-якої влади – це стало початком гріха (Ісаї 14:12-15). Перейменований на сатану, він приніс гріх у людський рід в Едемському саду, спокусивши Адама та Єву тим самим: «Станете ви, немов Боги». Третій розділ Буття описує їхнє повстання проти Господа та Його постанов. З того часу гріх проник у всі покоління людства, і ми, нащадки Адама, унаслідували гріх від нього. Послання до Римлян 5:12 говорить нам, що через Адама гріх увійшов у наш світ, і всі люди стали смертні, тому що «заплата за гріх – смерть» (Римлянам 6:23).

Через Адама вроджена схильність до гріха оволоділа людством, і сама людська природа стала грішною. Коли Адам згрішив, його внутрішній світ трансформувався через гріх протистояння, що призвело до його духовної смерті і порочності, які перейшли і на всіх його нащадків. Люди стали грішниками не тому, що згрішили – вони грішили тому, що стали грішниками. Ця умова відома нам як первісний гріх. Так само, як ми наслідуємо фізичні якості від наших батьків, ми отримуємо нашу гріховність від Адама. Цар Давид оплакував падіння людини у книзі Псалмів 50:5: «Бо свої беззаконня я знаю, а мій гріх передо мною постійно».

Інший вид гріха – приписаний гріх. Грецьке слово «приписування», яке використовувалось у фінансовій і юридичній сферах, означає забрати що-небудь, що належить комусь, та приписати це на інший рахунок. До того, як з’явився Закон Мойсея, гріхи не приписувалися людям, але, тим не менше, вони були грішними через первісний гріх. Після появи Закону, гріхом стало порушення Закону, і він почав приписуватись людям (Римлянам 5:13). Але й до того, як людям почали приписуватися гріхи проти Закону, існувала первинна заплата за гріх (смерть). Усі люди, від Адама і до Мойсея, були підвладні смерті не за їхні грішні дії проти Закону Мойсея (якого у них ще не було), а через їхню початкову грішну природу. Після Мойсея, люди піддаються гріху, як через первісний переступ Адама, так і через гріх, який приписується внаслідок порушення Закону Божого.

Бог скористався принципом перенесення на користь людства, коли приписав усі гріхи віруючих Ісусу Христу, Який заплатив за ці гріхи Своєю смертю на хресті. Господь, перенісши наші гріхи на Ісуса, обійшовся з Ним, як з грішником, хоча Він таким не був, і дозволив Йому померти за гріхи всіх, хто коли-небудь увірує в Нього. Важливо зрозуміти, що гріх був приписаний Йому – Він не унаслідував його від Адама. Він поніс покарання за гріх, але так і не став грішником. Його чистої та ідеальної природи гріх не торкнувся. З Ним обійшлися, ніби це Він був винен у всіх скоєних віруючими гріхах, і навіть у тих, які не будуть скоєні. В обмін на це, Бог приписав віруючим праведність Христа так само, як Він узяв на Себе наші гріхи (2 Коринтянам 5:21).

Особистий гріх – це той, який щодня вчиняється кожною людиною. Через те, що у нас живе первісний гріх Адама, ми скоюємо індивідуальні, особисті гріхи – від безневинної вигадки і до вбивства. Ті, хто не увірує в Христа, повинні будуть заплатити за свої особисті гріхи так само, як і за первісний і за приписані гріхи. Тим не менше, віруючі звільнені від вічного покарання за гріхи (пекла і духовної смерті). Ми можемо обирати: скоювати особисті гріхи, чи ні, адже у нас є сила опиратися цьому завдяки святому Духу, Який живе у нас, направляє і звертається до нашої свідомості, коли ми грішимо (Римлянам 8:9-11). Одного разу ми розкаємось у наших особистих гріхах перед Богом і попросимо за них прощення, після чого наші стосунки з Ним і наша подоба відновляться. «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (1 Івана 1:9).

Первісний гріх, приписаний гріх, особистий гріх – усі вони були розп’яті на хресті Ісуса, і зараз ми «маємо в Ньому відкуплення Кров’ю Його, прощення провин, через багатство благодаті Його» (Ефесянам 1:7).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Яке точне визначення гріха?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries