settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про смерть?

Відповідь


Біблія представляє смерть як відділення: фізична смерть є відокремленням душі від тіла, а духовна – відокремленням душі від Бога.

Смерть є наслідком гріха. «Бо заплата за гріх – смерть» (Римлянам 6:23). Весь світ підвладний смерті, тому що всі є грішниками. «Тому-то, як через одного чоловіка ввійшов до світу гріх, а гріхом смерть, так прийшла й смерть у всіх людей через те, що всі згрішили» (Римлянам 5:12). У книзі Буття 2:17 Господь попередив Адама, що покаранням за непослух буде смерть. Через непокору він зазнав негайної духовної смерті, яка змусила його ховатися від Господа Бога «серед дерев раю» (Буття 3:8). Пізніше Адам зазнав і фізичної смерті (Буття 5:5).

Ісус на хресті також пережив фізичну смерть (Матвія 27:50). Різниця полягає в тому, що Адам помер, тому що був грішником, а Христос, Який ніколи не грішив, вирішив померти за всіх грішників (Євреям 2:9). Потім Він показав Свою владу над смертю та гріхом, піднявшись із мертвих на третій день (Матвія 28; Об’явлення 1:18). Завдяки Христу смерть зазнала поразки: «Де, смерте, твоя перемога? Де твоє, смерте, жало?» (1 Коринтянам 15:55; Осії 13:14).

Для неспасенних людей смерть означає кінець можливості прийняття милостивої пропозиції Бога про спасіння. «І як людям призначено вмерти один раз, потім же суд» (Євреям 9:27). Спасенних же смерть приводить до Христа: «Ми ж відважні, і бажаємо краще покинути дім тіла й мати дім у Господа» (2 Коринтянам 5:8; Филип’янам 1:23). Обітниця воскресіння для віруючих настільки реальна, що фізична смерть названа «сном» (1 Коринтянам 15:51; 1 Солунянам 5:10). І ми з нетерпінням очікуємо того часу, коли «не буде вже смерті» (Об’явлення 21:4).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про смерть?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries