settings icon
share icon
Запитання

Якими є обов’язки дияконів у церкві?

Відповідь


Грецьке слово «діаконео», що в Новому Завіті зазвичай перекладається як «помічник», буквально означає «через бруд». Воно стосується обслуги, офіціантів або тих, хто служить іншим. Від нього ми отримуємо українське – «диякон». Про те, що церкві необхідні помічники, ми читаємо у книзі Дії Апостолів. «Скликавши громаду своїх учнів, дванадцятеро сказали: Не годиться нам, облишивши Боже Слово, прислуговувати при столах» (Дії 6:2; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Пастирі, проповідуючи й навчаючи, розуміли, що їм не варто зупиняти цю діяльність заради прислуговування при столах, тому вони знаходили інших людей, які були готові служити, задовольняючи фізичні потреби церкви, тоді як вони продовжували служити потребам духовним. Це було ефективнішим використанням ресурсів і дарів кожної людини. Результатом стало те, що більше людей брали участь у служінні й допомагали одне одному.

Фактично, у сучасній біблійній церкві ці обов’язки залишилися незмінними. Старійшинам і пасторам вказано: «Проповідуй Слово ... докоряй, потішай, закликай – з усякою терпеливістю і повчанням» (2 Тимофію 4:2); а диякони потрібні для того, аби дбати про все інше. Серед обов’язків диякона може бути виконання адміністративних або організаційних завдань, розсаджування прихожан по місцях, догляд за будівлею чи виконання інших добровільних обов’язків, наприклад, церковного скарбника тощо. Це залежить від потреб церкви і доступних дарів.

Обов’язки диякона не мають чіткого переліку й не вказані у Святому Письмі, але вони, ймовірно, включають усе, чого немає серед обов’язків керівника чи пастора. Але те, якими мають бути диякони, конкретно визначено в Біблії. Вони «повинні бути поважними, не двомовними, не схильними до надмірного вживання вина, не користолюбними», а також – «кожний нехай буде чоловіком однієї дружини, – які добре виховують дітей та порядкують у своїх домах» (1 Тимофію 3:8-12). Згідно з Божим Словом, служіння диякона – це велика честь і благословення. «Бо добрі служителі здобувають собі високий ступінь та велику відвагу у вірі в Ісуса Христа» (1 Тимофію 3:13).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими є обов’язки дияконів у церкві?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries