settings icon
share icon
Запитання

Що таке заповіт із Давидом?

Відповідь


Заповіт із Давидом стосується Божих обітниць, даних Давидові через пророка Натана; він записаний у 2 Самуїла 7, а пізніше підсумований у 1 Хронік 17:11-14 і 2 Хронік 6:16. Це – безумовний заповіт, в якому Господь обіцяє Давиду та Ізраїлю, що Месія (Ісус Христос) походитиме з роду Давида і коліна Юди й установить вічне царство. Цей заповіт є безумовним, бо для його виконання Бог не вимагає послуху. Гарантія обітниць ґрунтується виключно на Його вірності та не залежить від послуху Давида чи Ізраїлю.

Заповіт із Давидом зосереджений на декількох ключових обітницях. По-перше, Господь підтверджує обітницю землі, дану Ним у перших двох заповітах з Ізраїлем (з Авраамом і Палестинський). Цю обітницю ми знаходимо у 2 Самуїла 7:10: «І встановив Я місце для народу Мого, для Ізраїля, і він пробуватиме на своєму місці, і не буде вже непокоєний, і кривдники не будуть більше гнобити його, як перед тим». Потім Бог обіцяє, що Давида на троні Ізраїлю змінить його син (Соломон), який збудує храм. Ця обітниця записана у 2 Самуїла 7:12-13: «Я поставлю по тобі насіння твоє, що вийде з утроби твоєї, і зміцню його царство. Він збудує дім для Ймення Мого».

Далі обітниця продовжується та розширюється: «Я зміцню престола його царства навіки» (2 Самуїла 7:13); «І буде певним твій дім та царство твоє аж навіки перед тобою. Престол твій буде міцно стояти аж навіки!» (в. 16). Те, що починалося як обітниця про сина Давида Соломона, який буде благословенний та збудує храм, переходить у щось інше – в обітницю вічного царства. Інший Син Давида правитиме повік і зведе вічний Дім. Тут ідеться про Месію, Ісуса Христа, названого Сином Давида в Матвія 21:9.

Обітниця про те, що «дім», «царство» і «престол» Давида будуть встановлені навіки, є вкрай важливою, оскільки показує, що Месія походитиме з його роду та встановить царство, яким правитиме повік. Заповіт узагальнюється словом «дім», обіцяючи правління роду Давида. «Царство» стосується людей, якими править цар, «престол» підкреслює авторитет царського правління, а «навіки» вказує на вічність і безумовність цієї обітниці Давиду та Ізраїлю.

Інші згадки про заповіт із Давидом знаходяться в Єремії 23:5; 30:9; Ісаї 9:7; 11:1; Луки 1:32, 69; Дії 13:34 та Об'явленні 3:7.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке заповіт із Давидом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries