Чому важливо молитися щодня?


Запитання: Чому важливо молитися щодня?

Відповідь:
Перш за все, молитва для послідовників Ісуса Христа – це найкращий спосіб спілкування з Богом, засіб щоденного діалогу з нашим Творцем. Важливість щоденного спілкування за допомогою молитви неможливо переоцінити. Вона настільки важлива, що згадується у Святому Письмі понад 250 разів! У чому ж полягає важливість щоденної молитви? По-перше, вона дає нам можливість ділитися всіма аспектами свого життя з Господом. По-друге, висловити свою подяку за всі Його дари. По-третє, визнати свій гріх, а також попросити допомоги в його подоланні. По-четверте, це – акт поклоніння й послуху. І, зрештою, щоденна молитва – це спосіб визнати, хто насправді контролює наше життя. Розгляньмо детальніше кожну з цих ключових причин.

Щоденна молитва дає нам можливість ділитися всіма аспектами свого життя з Богом. Життєві обставини змінюються щодня. Впродовж короткого часу все може змінитися від доброго до поганого. Господь закликає нас приносити Йому наші турботи для розгляду і потенційного благословення. Він також закликає нас ділитися з Ним своїми радощами й перемогами. В Єремії 33:3 сказано: «Звернись до Мене – і Я тобі відповім, сповіщу тобі велике й неосяжне, відкрию те, чого ти не знаєш» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Бог бажає, щоб ми звертались до Його і Він міг відповісти на наші молитви. Він також бажає поділитися з нами неймовірними благословеннями, які ми можемо втратити, якщо не звернемося до Нього з молитвою. І, зрештою, в Якова 4:8 нам сказано: «Наблизьтеся до Бога, і Він наблизиться до вас». Господь бажає, щоб ми завжди були поруч із Ним.

Щоденна молитва дає можливість висловити подяку за Його дари в нашому житті. Не секрет, що ми маємо дякувати Богові за все, що Він дає і робить для нас. Нам слід щоденно визнавати Його доброту й любов до нас. Псалмоспівець заповідає: «Прославляйте Господа, бо Він добрий, і милість Його вічна!» (Псалом 136:1). А в Псалмі 9:2 він проголошує: «Буду прославляти Господа усім своїм серцем, розповідатиму про всі Твої чудеса». Ми щодня молимося, щоб висловити Йому подяку за Його вірність і забезпечення всім необхідним у нашому житті.

Щоденна молитва дає можливість визнати свій гріх і попросити допомоги в його подоланні. Ми всі грішимо щодня – визнаємо ми це, чи ні. Отже, як нам слід чинити, будучи послідовниками Ісуса Христа? У Біблії дуже чітко сказано: «Я визнав перед Тобою свій гріх і не приховав своєї провини. Я сказав: Визнаю свій переступ Господеві. І Ти простив мою провину» (Псалом 32:5). Кажіть Богові про те, що Він і так уже знає – і робіть це щоденно. Це – чудова можливість звільнитися від виснажливих наслідків гріха. Дуже часто християни живуть із невисповіданим гріхом, що порушує їхні особисті стосунки з Ісусом Христом, замість того, щоб смиренно підкоритись і попросити прощення в молитві. Ще один важливий елемент щоденної молитви – просити в Бога сили для покаяння в наших гріхах. Лише Він може допомогти нам відвернутися від наших гріхів, і для цього Йому потрібно почути наше прохання про допомогу в покаянні.

Щоденна молитва – це акт поклоніння й послуху. Можливо, жоден інший текст не пояснює краще, чому нам слід молитися щодня, ніж 1 Солунянам 5:16-18: «Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте, бо це Божа воля в Ісусі Христі щодо вас». Воля Господа полягає в тому, щоб Його діти раділи в Ньому, молилися й були вдячними Йому. Молитися постійно просто означає, що ми маємо зробити молитву звичкою та ніколи не залишати її. Молитва також є актом поклоніння, бо цим ми показуємо, як сильно шануємо Його. Вона є й актом послуху, який приносить радість Богові, коли Він бачить, що Його діти виконують Його заповіді.

Щоденна молитва – це спосіб визнати, хто насправді контролює наше життя. Як християни ми знаємо, хто насправді контролює все. Бог є суверенним. Ніщо не відбувається без Його відома (Ісаї 46:9-10; Даниїла 4:17). Пануючи над усім, Він заслуговує нашого поклоніння та прославлення. «Твоя, Господи, величність, сила, пишнота, слава, і могутність, адже все, що на небі й на землі Твоє! І Тобі, Господи, належить царство! Ти вищий понад усе, як Владика!» (1 Хронік 29:11). Бог – наш великий Цар, і тому Він контролює кожний аспект нашого життя. Нам слід щодня з покорою визнавати Його першість у нашому житті та з пошаною ставитися до такого великого й чудового Царя.

Молитва – це те, що нам усім слід бажати робити щодня. Проте багатьом християнам може бути складно впокорити своє «я» в щоденній молитві. Для тих, хто живе з Господом протягом багатьох років, молитва може втратити новизну, і вони стикаються з труднощами в належній демонстрації віри або пошани. Але ким би не була людина – новонаверненим чи зрілим християнином – молитва завжди має розглядатись як найкращий спосіб спілкування з Богом. Уявіть, що ви не розмовляєте з коханою людиною або близьким другом. Скільки триватимуть такі стосунки? Щоденна молитва – це щоденне спілкування з нашим небесним Отцем. Що насправді дивно – що Господь взагалі бажає спілкуватися з нами! Псалмоспівець запитує: «То хто така людина, що пам'ятаєш про неї, або людський син, що провідуєш його?» (Псалом 8:5). Щоденна молитва – це чудовий спосіб зрозуміти цю неймовірну істину та прекрасна перевага, подарована нам Богом.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чому важливо молитися щодня?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога