settings icon
share icon
Запитання

Чи може християнин бути проклятим? Чи допустить Бог прокляття віруючого?

Відповідь


Біблія говорить нам: «Як літають птахи та горобці, так на нікого не спаде бездумне прокляття» (Притчі 26:2, тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Це означає, що порожні прокляття не мають жодного впливу. Бог не дозволить, щоб Його діти були прокляті. Бог має владу над усім і ніхто не має права проклинати того, кого Він вирішив благословити. Лише Він один може засуджувати.

Заклинання в Біблії завжди описуються негативно. Повторення Закону 18:10–11 зараховує заклинателів до тих, хто чинить «огидні Господу» дії, а саме: жертвопринесення дітей, чаклунство, ворожіння або викликання мертвих. У книзі пророка Михея 5:11–12 говориться, що Бог знищить чаклунство і тих, хто використовує заклинання. Об’явлення 18 описує заклинання як частину обману, що використовуватиметься антихристом і «великим містом Вавилоном» (в. 21–24). Хоча в останній час обман буде настільки великим, що навіть вибрані будуть введені в оману, Бог захистить нас (Матвія 24:24) – Він знищить сатану, антихриста й усіх їхніх послідовників (Об’явлення, розділи 19–20).

Християни були відроджені як нове творіння в Ісусі Христі (2 Коринтянам 5:17), і ми перебуваємо в постійній присутності Святого Духа, Який живе у нас і під захистом Якого ми перебуваємо (Римлянам 8:11). Нам не потрібно переживати з приводу проклять чи заклинань, направлених проти нас. Культ вуду, чаклунство та прокляття не мають жодної влади над нами, тому що вони походять від сатани, а ми знаємо, що «більший Той, Хто у вас [Ісус Христос], ніж той, хто у світі [сатана]» (1 Івана 4:4). Господь подолав його і ми були звільнені, аби поклонятися Богові без страху (Івана 8:36). «Господь – моє Світло і мій Спаситель. Кого мені боятися? Господь – Захисник мого життя. Кого мені лякатися?» (Псалом 26:1).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може християнин бути проклятим? Чи допустить Бог прокляття віруючого?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries