settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнські хрестові походи?

Відповідь


Хрестові походи дали підставу для найпоширеніших аргументів проти християнської віри. Деякі ісламські терористи навіть стверджують, що їхні теракти є помстою за те, що християни коїли в хрестових походах. Отже, що відбувалося під час хрестових походів і чому вони вважаються такою проблемою для християнської віри?

Насамперед, хрестові походи не повинні називатися «християнськими хрестовими походами». Більшість людей, які брали участь у хрестових походах, навіть не були справжніми християнами, хоча себе такими й називали. Ім’я Христа було спаплюжене в результаті дій багатьох хрестоносців. По-друге, хрестові походи відбувалися приблизно з 1095 до 1230 рр. н.е. Чи повинні небіблійні дії так званих християн, які мали місце сотні років тому, використовуватися проти християн сьогодні?

По-третє, хоча це і не є адекватним виправданням, але християнство – не єдина релігія з насильницьким минулим. Насправді, хрестові походи були відповіддю на мусульманське захоплення земель, в основному населених християнами. У період між 200 і 900 рр. значна частина територій сучасних Ізраїлю, Йорданії, Єгипту, Сирії та Туреччини була заселена християнами. Коли іслам зміцнів, мусульмани вдерлися до цих земель, жорстоко пригнічуючи, поневолюючи, депортуючи й навіть убиваючи християн, які там жили. У відповідь католицька церква та «християнські» королі / імператори з Європи споряджали хрестові походи, аби повернути землі, захоплені мусульманами. Дії, скоєні багатьма так званими християнами у хрестових походах, залишаються прикрими. Немає біблійного виправдання завоюванню земель, убивству невинного населення та знищенню цілих міст в ім’я Ісуса Христа. Водночас, іслам не є релігією, що може виступати з позицій невинності стосовно цих питань.

Підводячи короткий підсумок, хрестові походи були спробами повернути захоплені мусульманами землі на Близькому Сході протягом 11-13 століть н.е. Хрестові походи були жорстокими й руйнівними. Багато людей були змушені «навертатися» в християнство. Їм загрожувала смерть, якби вони відмовилися. Ідея підкорення земель за допомогою війни та насильства в ім’я Христа абсолютно не відповідає Біблії. Багато дій, що мали місце в хрестових походах, цілковито суперечили всьому, чому навчає християнська віра.

Як ми можемо відповісти, коли в результаті хрестових походів християнська віра піддається нападкам атеїстів, агностиків, скептиків і представників інших релігій? Ми можемо відповісти таким чином: 1) Чи хочете ви відповідати за дії людей, які жили понад 900 років тому? 2) Чи хочете ви нести відповідальність за дії кожного, хто називає себе представником вашої віри? Спроби звинуватити всіх християн у хрестових походах аналогічні звинуваченням усіх мусульман в ісламському тероризмі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнські хрестові походи?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries