settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про кремацію? Чи можуть християни бути піддані кремації?

Відповідь


Біблія не містить якихось конкретних вказівок щодо кремації. У Старому Завіті згадуються випадки спалювання людей ще до смерті (1 Царів 16:18; 2 Царів 21:6), а також спалювання людських останків (2 Царів 23:16–20), але це не є прикладом кремації. Цікаво зауважити, що, як описано у 2 Царів 23:16–20, спалення людських кісток на жертовнику осквернило його. Водночас, старозавітний закон ніде не вказує, що мертве людське тіло не може спаленим, також як і про прокляття чи засудження тих, хто підлягав кремації.

Кремація практикувалася в біблійні часи, але не набула поширення серед ізраїльтян чи новозавітних віруючих. У культурах біблійних часів поховання в могилі, печері або в землі було загальноприйнятим поводженням із мертвим людським тілом (Буття 23:19; 35:4; 2 Хронік 16:14; Матвія 27:60–66). Хоча поховання було звичною практикою, Біблія ніде не називає його єдиним дозволеним методом.

Чи може християнин розглядати кремацію? Знову-таки, у Святому Письмі немає конкретних заборон кремації. Деякі віруючі виступають проти кремації на підставі того, що вона суперечить тому, що Бог одного разу воскресить наше тіло та з’єднає його з нашою душею / духом (1 Коринтянам 15:35–58; 1 Солунянам 4:16). Тим не менше, той факт, що тіло було піддано кремації, не створює жодних перешкод для Бога, щоб воскресити його. Тіла віруючих, що померли тисячу років тому, сьогодні перетворилися на порох. Це жодним чином не завадить Богові воскресити їхні тіла. Він створив їх і Йому не буде складно створити їх наново. Кремація лише «прискорює» процес перетворення тіла на прах. Бог рівним чином може підняти останки людини, що була піддана кремації, як і тої, що не була. Питання поховання або кремації належить сфері християнської свободи. Людина чи родина, що розглядають це питання, мають з молитвою просити мудрості (Якова 1:5) та слідувати отриманому в результаті цього переконанню.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про кремацію? Чи можуть християни бути піддані кремації?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries