settings icon
share icon
Запитання

Що означає створення «ex nihilo»?

Відповідь


«Ex nihilo» латиною означає «з нічого». Термін «творення з нічого» має на увазі, що Бог створив усе з нічого. «На початку створив Бог небо та землю» (Буття 1:1; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Доти не було нічого. Господь не створив усесвіт із «будівельних блоків», які вже існували, – Він почав з нуля.

У Біблії безпосередньо не сказано, що Бог створив усе з нічого, проте це припускається непрямо. У посланні до Євреїв 11:3 ми читаємо: «Вірою розуміємо, що віки були створені Божим Словом, так що з невидимого постало видиме». На думку дослідників це означає, що всесвіт виник за Божественним велінням, а не був «зібраний» із речовин або енергії, що існували раніше.

Люди можуть бути дуже креативними, проте нам потрібні матеріали, з яких можна щось створити. Бог цим не обмежений. Нам важко це зрозуміти через фундаментальний закон фізики, з яким ми всі знайомі, навіть якщо не знаємо, як він називається. Закон збереження маси говорить, що речовина (матеріал, з якого складається всесвіт) не може бути створена або зруйнована. Вона може бути перетворена з твердого стану на рідкий, на газ, на плазму та навпаки; атоми можуть поєднуватися в молекули й розділятися, але речовина не може виникнути з нічого, як і не може бути цілковито зруйнована. Тому ідея про те, що Бог створив усе з нічого, не є природною для нас. Вона абсолютно неприродна – вона надприродна.

Термін «створення з нічого» стосується надприродної події, що стала початком усесвіту. Це була мить, коли Господь створив усе з нічого.English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає створення «ex nihilo»?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries