settings icon
share icon
Запитання

Що відбувалося у кожний із днів творіння?

Відповідь


Про творіння йдеться у 1-2 розділах книги Буття. Із мови у цьому тексті можна зрозуміти, що все було створене з нічого за шість буквальних 24-годинних періодів, між якими не було жодних додаткових часових проміжків. Кожний етап творіння описується таким чином, що при неупередженому читанні складається враження, що він займав буквальний день: «І був вечір, і був ранок, – день перший» (Буття 1:5). Крім цього, в оригіналі кожне речення починається зі слова «і». Це характерно для єврейської мови і вказує, що наступне речення базується на попередньому, чітко демонструючи, що дні минали один за одним, не будучи відокремленими будь-якими періодами часу. Значна частина Божої творчої праці була здійснена за допомогою слів, що є свідченням сили та могутності Його Слова. Нижче пропонуємо розглянути кожний день творіння:

1-й день творіння (Буття 1:1-5)
Господь створив небо та землю. «Небо» відноситься до всього за межами землі, космічного простору. Земля була створена, але не сформована, хоча на ній була вода. Потім Бог створює світло і відокремлює його від темряви, назвавши світло «днем», а темряву – «ніччю». Ця творча праця тривала з вечора до ранку – один день.

2-й день творіння (Буття 1:6-8)
Бог створює небозвід. Він утворює бар'єр між водою на поверхні та вологою в повітрі. У ту мить земля отримала атмосферу. Ця творча праця також була здійснена за один день.

3-й день творіння (Буття 1:9-13)
Господь створює суходіл. Материки та острови піднімаються з води. Великі водойми названо «морями», а суходіл – «землею». Бог бачить, «що добре воно».

Він також створює всю рослинність, велику і малу, різноманітних видів. Вона створена зі здатністю до самовідтворення. Земля була зеленою та буяла рослинним життям. Бог каже, що це також добре. Ця творча праця також зайняла один день.

4-й день творіння (Буття 1:14-19)
Бог створює всі зірки та небесні тіла. Їхній рух допоможе людині відслідковувати час. Два великі світила створені для землі. Перше – сонце, яке є головним джерелом світла, і місяць, що відбиває сонячне світло. Рух цих тіл відокремлюватиме день від ночі. Ця праця також була названа Господом доброю і також тривала один день.

5-й день творіння (Буття 1:20-23)
Бог створює все, що живе у воді, а також усіх птахів. Мова оригіналу припускає, що тоді Він міг створити і літаючих комах (якщо ні, тоді вони були створені шостого дня). Усі ці істоти створені зі здатністю продовжувати свій рід через репродукцію. Істоти, створені 5-го дня, першими отримали Боже благословення. Він проголошує цю працю доброю, і вона продовжувалась один день.

6-й день творіння (Буття 1:24-31)
Господь створює всі істоти, що живуть на суходолі. Це включає всі види, про які не згадується в попередні дні, а також людину. Бог називає цю працю доброю.

Потім Він радиться між Собою: «І сказав Бог: "Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою"» (Буття 1:26). Цей текст не можна назвати явним одкровенням про Трійцю, але він є частиною фундаменту цієї доктрини, оскільки Бог звертається до Себе у множині. Господь створив людину за Своїм образом (йому відповідають і чоловіки, і жінки), і вона є особливою, вищою за всі інші істоти. Аби підкреслити це, Він дає їй владу панувати над землею і над усіма іншими істотами. Він благословляє її та вказує плодитися, наповнювати землю та володіти нею. Бог оголошує, що людина та всі інші істоти мають вживати лише рослинну їжу. Він скасує це дієтичне обмеження лише в Буття 9:3-4.

Божа творча праця була завершена наприкінці шостого дня. Увесь всесвіт зі своєю красою та досконалістю був цілковито сформований за шість буквальних, послідовних, 24-годинних днів. Після завершення творіння Бог проголошує, що «вельми добре воно!».

7-й день творіння (Буття 2:1-3)
Господь відпочиває. Це в жодному разі не означає, що Він утомився від Своїх творчих зусиль, а лише вказує на те, що творіння було завершене. Крім того, Бог дає приклад, згідно з яким в один день із семи слід відпочивати. Дотримання цього згодом стане характерною рисою Його обраного народу (Вихід 20:8-11).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що відбувалося у кожний із днів творіння?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries