settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про християн, які вдаються до пластичної / косметичної хірургії?

Відповідь


Біблія конкретно не торкається питання про можливість для християн робити пластичні чи косметичні операції. У ній нічого не сказано, що в цьому є щось погане. Тим не менше, є кілька моментів, які необхідно враховувати, перш ніж зважитися на ці процедури. Змінення власного тіла є неприродним і завжди існує ризик побічних ефектів – як фізичних, так і психологічних. Ніхто не повинен дозволити собі «лягти під ніж», ретельно не вивчивши всі альтернативи, ризики та можливі ускладнення, пов’язані з операцією. Людина також має повністю усвідомлювати свої мотиви щодо операції. Для багатьох людей із фізичними дефектами – генетичними чи набутими – природним є бажання влитися в суспільство й відчувати себе «нормальними». Також є випадки незначних аномалій, які змушують людей відчувати себе дуже некомфортно. Але багато (якщо не більшість) пластичних операцій є спробами заповнити емоційну порожнечу фізичним шляхом з метою привернення уваги або схвалення оточуючих.

Косметичні процедури, які найчастіше проводяться, включають збільшення / підтяжку молочної залози, видалення жиру, підтяжки обличчя, повік та інших частин тіла, лікування венозної хвороби, ін’єкції ботоксу / жиру, а також корекцію форми носа та обличчя. Приблизно два мільйони людей віддають себе на такі процедури щороку, витрачаючи гроші та жертвуючи часом і комфортом. Коли людину до операції підштовхує марнославство, вона стає для себе ідолом. Біблія перестерігає нас не піддаватися марнославству або самовдоволеності (Филип’янам 2:3–4) та не привертати до себе надмірну увагу власним виглядом (1 Тимофію 2:9). Іншим питанням є вартість. Це – важливий момент, оскільки більшість людей мають сім’ї, і витрати на пластичні операції ніколи не повинні йти попереду потреб рідних. Біблія також вказує нам, що нам слід розумно розпоряджатися грошима, довіреними нам Богом (Притчі 11:24–25; Луки 16:10–12).

Найважливіше, що слід зробити перед прийняттям рішення щодо пластичної операції, це – порадитися із Богом. Біблія говорить нам, що Богові небайдужі будь-які наші турботи чи хвилювання, тому ми маємо приходити з нашими проблемами до Нього (1 Петра 5:7). За допомогою мудрості й керівництва Святого Духа та Слова Божого ми маємо можливість приймати рішення, що будуть угодні Богові. «Догоджання – омана, краса жінки – примарна, а розумна жінка – благословенна. Нехай величає вона страх Господній» (Притчі 31:30, тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Навіть найвправніші хірурги не зможуть стримати вплив часу, й усі косметичні операції з часом приведуть до одного й того ж результату – старіння. Підтягнуті частини тіла повернуться до попереднього стану, а косметично змінені риси обличчя знову вкриються зморшками. Набагато краще працювати над удосконаленням внутрішнього «я», аби бути такими, як «прихована сердечна людина, у нетлінності лагідного і мовчазного духа, що є дорогоцінним перед Богом» (1 Петра 3:4).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про християн, які вдаються до пластичної / косметичної хірургії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries