settings icon
share icon
Запитання

Що таке споглядальна духовність?

Відповідь


Споглядальна духовність є надзвичайно небезпечною практикою для будь-якої людини, що бажає вести життя, зосереджене на Богові, згідно з Біблією. Найчастіше вона пов’язана з новітнім церковним рухом, сповненим помилкових учень. Вона також використовується різними групами, що мають небагато чи взагалі нічого спільного з християнством.

На практиці споглядальна духовність насамперед зосереджена на медитації, небіблійній медитації. Такі тексти, як вірш у книзі Ісуса Навина 1:8, фактично закликають нас «медитувати»: «Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі». Зверніть увагу, на чому повинна фокусуватися медитація – на Слові Божому. Медитація ж у споглядальній духовності фокусується, буквально, ні на чому. Той, хто молиться, повинен повністю очистити свій розум, аби просто «бути». За словами прихильників цієї практики, це допомагає відкритися для більшого духовного досвіду. Тим не менше, Святе Письмо застерігає нас змінити свій розум, щоб здобути розум Христа. Очищення ж розуму суперечить активній, свідомій зміні.

Споглядальна духовність також закликає прагнути до духовного досвіду з Богом. Містицизм – це переконання, що пізнання Бога, духовна істина та вища реальність можуть досягатися за допомогою суб’єктивного досвіду. Цей наголос на експериментальному знанні підриває авторитет Святого Письма. Ми знаємо Бога з Його Слова. «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова» (2 Тимофію 3:16–17). Слово Боже є самодостатнім. Немає причин вважати, що Бог відкриває будь-які вчення чи істини на додаток до Свого Слова через містичні досвіди. Замість цього, наша віра та знання про Бога мають базуватися на фактах.

Інтернет-сторінка Центру споглядальної духовності містить вдале формулювання: «Ми вийшли з різноманітних секулярних та релігійних сфер, і кожен із нас прагне збагатити нашу подорож за допомогою духовної практики та вивчення найвидатніших духовних традицій світу. Ми бажаємо наблизитися до люблячого Духа, який наповняє все творіння та надихає наше співчуття до всіх істот». Такі цілі не мають абсолютно нічого спільного з Біблією. Вивчення «духовних традицій» світу є марним заняттям, оскільки будь-яка духовна традиція, що не прославляє Христа, є оманою. Єдиним способом наблизитися до Бога є шлях, схвалений Ним, – через Ісуса Христа та Слово.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке споглядальна духовність?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries