settings icon
share icon
Запитання

Що таке споглядальна молитва?

Відповідь


Спочатку слід дати визначення «споглядальній молитві». Споглядальна молитва – це не тільки глибокі роздуми під час молитви. Біблія вказує нам молитися розумом (1 Коринтянам 14:15), тому, очевидно, що молитва включає роздуми. Тим не менше, молитися розумом – це не те, що почала означати споглядальна молитва. Вона поступово набуває популярності разом із поширенням новітнього церковного руху – руху, що містить багато небіблійних ідей і ритуалів. Споглядальна молитва є однією з них.

Споглядальна молитва, також відома як «центруюча молитва», є практикою, де той, хто молиться зосереджується на слові та повторює його знову і знову. Хоча споглядальна молитва по-різному здійснюється різними групами, що практикують її, існують певні спільні аспекти. Вона полягає в обранні «священного» слова як символу ваших намірів прийняти Божественну присутність і дію. Зазвичай той, хто молиться даною молитвою, займає зручне положення із закритими очима, коротко й тихо уявляючи священне слово. Коли думки починають відволікати, він повертається до священного слова.

Хоча це може здатися безвинною вправою, цей тип молитви не має біблійного підґрунтя. Фактично, він протилежний біблійному опису молитви. «Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові» (Филип’янам 4:6). «І того дня Мене не проситимете нічого. Знову й знову запевняю вас: чого тільки попросите від Отця в Моє Ім’я, – дасть вам. Дотепер в Моє Ім’я ви не просили нічого. Просіть – і отримаєте, щоб ваша радість була повна» (Івана 16:23–24). Ці та інші тексти чітко говорять про молитву як про свідоме спілкування з Богом, а не як про езотеричну, містичну медитацію.

Споглядальна молитва за своїм задумом робить наголос на досягненні містичного досвіду з Богом. Містицизм, тим не менше, є виключно суб’єктивним явищем і не базується на правді чи фактах, тоді як ми отримали Боже Слово, щоб засновували свою віру та своє життя на Істині (2 Тимофію 3:16–17). Наші знання про Бога ґрунтуються на фактах, а віра в експериментальні знання поза біблійними писаннями виводить людину за межі стандарту, яким є Біблія.

Споглядальна молитва не відрізняється від медитативних вправ східних релігій і культів Нью-Ейдж. Найревніші її прихильники вказують на відкриту духовність серед послідовників усіх релігій, підтримуючи ідею, що спасіння досягається багатьма способами, хоча Христос сам заявив, що порятунок доступний лише через Нього (Івана 14:6). Споглядальна молитва в тому вигляді, в якому вона практикується сучасним молитовним рухом, суперечить біблійному християнству, і її слід уникати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке споглядальна молитва?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries