settings icon
share icon
Запитання

Що таке конфуціанство?

Відповідь


Конфуціанство — це релігія оптимістичного гуманізму, яка справила значний вплив на життя, соціальний устрій та політичну філософію Китаю. Основу цій релігії поклала людина, відома як Конфуцій, який народився за 500 років до Христа. Конфуціанство здебільшого стосується моральної поведінки та етичного життя і часто класифікується як етична система, а не релігія. Воно ставить наголос на земному, а не на небесному. Доктрини конфуціанства зосереджені на наступному:

1. Поклоніння предкам — шанування померлих родичів, чиї духи, як вважається, контролюють долю нащадків.

2. Синівська пошана — відданість, слухняність і пошана старійшин роду молодшими членами.

Головні принципи конфуціанства:

1. Жень — людяність
2. Чжун-тай — доброчинність
3. Ченг-міна — належні ролі в суспільстві
4. Де — сила доброчесності
5. Лі — добропорядність
6. Вень — мирні мистецтва (музика, поезія тощо)

Етичній системі конфуціанства слід віддати належне, оскільки доброчесність завжди вітається як у людині, так і в суспільстві. Проте ця етична філософія, поєднана з людськими зусиллями, не залишає місця для потреби в Богові. Конфуцій навчав, що людина здатна зробити все необхідне для покращення власного життя та суспільства, спираючись на свою внутрішню силу. Біблійне християнство натомість навчає протилежного. Людина не лише не має можливості очиститися своїми вчинками, вона жодним чином не може самостійно догодити Богові або здобути вічне життя на небесах.

Біблія навчає, що людина за своєю природою грішна від народження (Єремії 17:9) і не може вчинити достатньо добрих справ, аби стати гідною перед святим і цілковито праведним Богом. «Бо жадне тіло ділами Закону не виправдається перед Ним» (Римлянам 3:20). Людина, просто кажучи, відчайдушно потребує когось, хто би зробив це за неї, — спасителя. Господь дав нам такого Спасителя в особі Свого Сина, Ісуса Христа, Який помер на хресті, понісши покарання за наші гріхи й зробивши нас достойними перед Отцем. Він обміняв Своє досконале життя на наше гріховне: «Бо Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою в Нім!» (2 Коринтянам 5:21).

Конфуціанство, як і всі хибні релігії, спирається на людські діла та здібності. Лише християнство визнає, що «всі згрішили, і позбавлені Божої слави» (Римлянам 3:23), і його послідовники покладаються виключно на Ісуса Христа, Чия жертва на хресті забезпечує спасіння всім, хто вірить і покладається не на себе, а лише на Нього.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке конфуціанство?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries