settings icon
share icon
Запитання

Чи можна вступати у стосунки із близьким родичем?

Відповідь


Стосунки, заборонені Богом у старозавітному законі, перелічені у книзі Левіт 18:6-18. У цьому уривку ізраїльтянам наказується не вступати у шлюб із батьками, названими батьками, онуками (і, вочевидь, дідусями/бабусями), рідними братами/сестрами, братами або сестрами батьків (тобто, тітками чи дядьками) і зведеними братами або сестрами. Шлюб між двоюрідними братами/сестрами Біблія не забороняє.

У перші дні людства на землі мешкала обмежена кількість людей, тому шлюб між близькими родичами був часто необхідним. Коли людство значною мірою примножилося, уже не було потреби одружуватися з родичами. На початку існування людини її генетичний код не був настільки пошкоджений, як зараз. Отже, близькі родичі могли без побоювань одружуватися одне з одним і народжувати дітей. Ризик генетичних аномалій у їхніх дітей був незначним. Після того, як людська раса збільшилася, а також через гріх, генетичний код людини значно порушився і Бог заборонив шлюб між близькими родичами.

Насправді, в такому шлюбі немає нічого гріховного. Причина, з якої нам не слід робити цього, полягає в тому, що це небезпечно з точки зору генетики. Крім цього, більшість країн сьогодні категорично забороняють шлюби між близькими родичами. А Біблія наказує нам підкорятися законам країни, в якій ми мешкаємо (Римлянам 13:1-6). Більшість законів визнає троюрідні зв’язки достатньо віддаленими, щоб визнавати такі шлюби законними. Будь-яка пара, що має родинні зв’язки та розглядає можливість шлюбу, має щиро молитися про Божу мудрість, щоб зрозуміти, чи є на це Його воля (Якова 1:5). І, без сумніву, такій парі слід радитися з цього приводу зі своїми сім’ями.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можна вступати у стосунки із близьким родичем?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries