settings icon
share icon
Запитання

Чи відповідає Біблії поділ на духовенство та мирян?

Відповідь


Ні «духовенство», ні «миряни» у Святому Письмі не згадуються. Сьогодні ці терміни широко використовуються для позначення «людини за кафедрою» на відміну від «людей на лавах». І хоча віруючі мають різні покликання та дари (Римлянам 12:6), усі вони є «рабами» Господа (Римлянам 14:4).

Павло вважав Тихика братом і співробітником (Колосянам 4:7). Те ж він казав і про Епафра (Колосянам 1:7). Епафродита він мав за «брата», «свого співробітника та співбойовника» (Филип'янам 2:25). Павло й Тимофій називали себе «рабами» коринтської церкви (2 Коринтянам 4:5). Петро сприймав Силуяна як свого «вірного брата» (1 Петра 5:12). Апостоли ніколи не використовували термінів «ми» та «вони» в контексті служіння Христу. Вони вважали себе спільниками з іншими віруючими церкви.

Поділ на «професійних служителів» і «мирян» зародився тоді, коли церкви перестали обирати керівників з-поміж себе, замість цього «закликаючи» їх із інших місць. Протягом принаймні першого століття історії християнства більшість церков бачили Божу руку на своїх власних членах, що обирала та закликала їх на керівні ролі. Це підтверджує майже кожна новозавітна згадка про керівників ранньої церкви – «єпископів», «старших» чи «пресвітерів». Порівняйте, наприклад, 1 Тимофію 3:1-7 і 5:17-20 з Дії 20:17-38. Ще один приклад – Титу 1:5-9.

Згодом усе змінилося настільки, що в деяких місцях християнського світу «професійних» служителів стали вважати представниками «церкви», тоді як «непрофесіонали» розглядаються як миряни або відвідувачі, а не співслужителі Ісуса Христа. Через таке мислення виникла ієрархічна система, в якій відстань між духовенством і мирянами щораз збільшується.

Нам слід зважати на такі біблійні уривки, як 1 Коринтянам 12-14, більшу частину послання Ефесянам і Римлянам 12. Усі вони підкреслюють справжнє братерство всіх віруючих в Ісуса Христа та смирення, яке ми маємо демонструвати, використовуючи свої духовні дари й посідаючи посади для благословення одне одного.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи відповідає Біблії поділ на духовенство та мирян?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries