settings icon
share icon
Запитання

Що в Біблії сказано про обрізання?

Відповідь


Обрізання – це хірургічне видалення крайньої плоті чоловіка. Як релігійний обряд обрізання вимагалося від усіх нащадків Авраама на знак завіту, укладеного Богом із ним (Буття 17:9-14; Дії 7:8). Закон Мойсея повторив цю вимогу (Левіти 12:2-3), і євреї протягом століть продовжували практикувати обрізання (Ісуса Навина 5:2-3; Луки 1:59; Дії 16:3; Филип’янам 3:5). Питання про те, чи слід обрізати сучасних чоловіків, торкається різних аспектів. Один із них пов’язаний з релігійним ученням: що каже Біблія, Боже Слово? Інший аспект: чи слід обрізати чоловіків з позиції здоров’я? Християнський погляд на обрізання, мабуть, найкраще описати як комбінацію цих двох аспектів.

Щодо першого аспекту – новозавітні християни вже не підпадають під дію Старого Завіту, та обрізання більше не потрібне. Про це йдеться в ряді новозавітних уривків, серед яких Дії 15; Галатам 2:1-3; 5:1-11; 6:11-16; 1 Коринтянам 7:17-20; Колосянам 2:8-12 і Филип’янам 3:1-3. Як проголошується в цих уривках, звільнення від наших гріхів – це результат віри у Христа; спасає здійснений Ним подвиг на хресті, а не дотримання зовнішнього обряду. Навіть Закон визнавав, що самого обрізання недостатньо, щоб догодити Богові, Який вказав на необхідність «обрізати» серця (Второзаконня 10:16; пор. з Римлянам 2:29). Учинки тіла марні у спасінні (див. Галатам 2:16).

У книзі Дії 16:3 у Павла був обрізаний помічник-місіонер Тимофій. Він був наполовину юдеєм, і Павло обрізав його, щоб це не було перешкодою, коли вони намагалися звертатися до неспасенних юдеїв. І хоча Бог не вимагав обрізання Тимофія, той зробив це добровільно заради досягнення юдеїв. Однак, як недвозначно заявляє Павло в посланні до Галатів, обрізання не сприяє ні спасінню, ні освяченню у Христі. Звичайно, що випадок із Тимофієм не має прямого відношення до сучасності, бо християнам не потрібно обрізатися, щоб досягати невіруючих, чи євреїв, чи язичників. І знову ключовим є принцип «обрізання» серця.

Існують і практичні питання, пов’язані з обрізанням. Деякі батьки роблять обрізання своїм синам, щоб ті були схожі на інших чоловіків у їхньому суспільстві. Вони занепокоєні тим, що їхній син колись опиниться в роздягальні та відрізнятиметься від усіх інших. Однак у деяких культурах чоловіки зазвичай не роблять обрізання. Існує ще проблема здоров’я. Лікарі продовжують дискутувати про те, чи є користь для здоров’я від обрізання. Всі батьки, в яких виникають такі питання, мають отримати з цього приводу професійну консультацію.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що в Біблії сказано про обрізання?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries