settings icon
share icon
Запитання

У чому полягає цінність церковної сім'ї?

Відповідь


У чому полягає цінність того, аби бути сім'єю для інших віруючих? Текст у Дії 2:42 можна вважати фундаментальним вираженням сутності церковної діяльності: «І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах». Згідно з Біблією церковна сім'я є важливою з наступних причин:

Спільне вивчення Божого Слова. Церковна сім'я забезпечує ґрунтовне дослідження Святого Письма. Це може відбуватися в невеликих групах, на курсах вивчення Біблії, у проповідях пастора, на уроках церковної школи тощо. Церковна сім'я покликана разом зростати духовно, підтримуючи одне одного. У 2 Тимофію 3:16 написано: «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності».

Спільне поклоніння Богові. Коли віруючі разом поклоняються Господу – через пісні і музику, проповідь або служіння, – це завжди їх об'єднує. У Псалмі 33:4 міститься заклик до спільного поклоніння: «Зо мною звеличуйте Господа, і підносьте Ім'я Його разом!».

Взаємна підзвітність. Церква надає можливість для взаємної підзвітності. Заводячи стосунки та зав'язуючи дружбу, ми знаходимо тих, хто може підтримувати нас, вказувати на недоліки, коли це необхідно, і радіти разом з нами. У книзі Приповістей 27:17 говориться: «Як гострить залізо залізо, так гострить людина лице свого друга». Взаємна підзвітність має важливе значення у боротьбі з гріхом, і церковна сім'я – саме те місце, де можливо знайти того, з ким можна разом помолитися, поспілкуватися та довіритися.

Підтримка у випробуваннях. Коли настають випробування, допомога інших людей надзвичайно важлива. Стикаючись із нуждою, нам би хотілось отримати молитовну підтримку від братів і сестер у Христі та допомогу в таких практичних потребах, як, наприклад, харчування, прибирання чи догляд за дітьми. Послання до Галатів 6:2 закликає нас: «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового».

Можливості для служіння. Від церкви ми маємо не лише отримувати підтримку, але й також надавати її іншим. Наше покликання – робити внесок, а не лише отримувати. Перебуваючи в тісному спілкуванні з іншими віруючими, ми знатимемо, коли їм необхідне підкріплення та молитва. Ми також зможемо допомогти їм у практичних потребах. Текст в Ефесянам 6:7 закликає нас служити «із зичливістю, немов Господеві, а не людям!».

Учнівство. Приходить час, коли нам потрібно навчати інших, а не лише навчатися самим (Євреям 5:12). Ми можемо проповідувати, підтримувати та навчати у своїй церковній сім'ї. «Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!» (Матвія 28:18-20).

У період значної секуляризації суспільства корисно перебувати у сім'ї однодумців. Ці брати і сестри можуть підкріпляти нас на шляху віри, відповідати на наші духовні запитання та підтримувати у важкі часи. Церковна сім'я також може дати нам можливість служити й навчати інших. «Не кидаймо збору свого, як то звичай у деяких, але заохочуймося, і тим більше, скільки більше ви бачите, що зближається день той» (Євреям 10:25).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

У чому полягає цінність церковної сім'ї?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries