settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнське богослов'я?

Відповідь


Слово «богослов'я» походить від двох слів – «Бог» і «слово», що означає «вивчення Бога» (синонім «теологія», який походить із грецької, має таке ж значення). Християнське богослов'я – це вивчення того, чого навчає Біблія та у що вірять християни. Багато віруючих вважають, що християнське богослов'я призводить до розділень і тому його слід уникати. Насправді ж воно має об'єднувати! Боже Слово навчає істині, і нам необхідно бути єдиними в ній. Так, у християнському богослов'ї мають місце розбіжності й суперечки. Так, є свобода не погоджуватися щодо несуттєвих питань. Водночас є багато того, що об'єднує християн. Біблійне християнське богослов'я дозволяє нам краще зрозуміти Господа, спасіння та нашу місію в цьому світі.

У декого слово «богослов» може викликати в уяві образ похмурого старця, який заглядає в припорошені томи стародавніх текстів у тьмяній кімнаті, досліджуючи речі, що не мають нічого спільного з реальним життям. Ніщо не може бути більш далеким від істини. У 2 Тимофію 3:16-17 нам сказано, що все Святе Письмо буквально натхненне Богом та є корисним, бо робить нас досконалими. Бути богословом – означає бути тим, хто шукає Бога, Творця всесвіту, та Його Сина Ісуса Христа, щоб визнати Його Господом нашого життя, зробити центром наших бажань, прагнень і знань. Ця близькість поширюється на всі аспекти нашого існування – захоплює нас своїми благословеннями, втішає під час труднощів, зміцнює в слабостях і підтримує до кінця нашого життя, поки ми не зустрінемося з Ним віч-на-віч. Святе Письмо – це історія Бога, і чим більше ми вивчаємо Його Слово, тим краще пізнаємо Його.

Нижче наведені деякі напрямки християнського богослов'я. Розуміння того, що Біблія каже про різні сфери християнського богослов'я, є ключем до духовного зростання й ефективності християнського життя.
Патерологія – вивчення Бога Отця.
Христологія – вивчення особистості та діяльності Ісуса Христа.
Пневматологія – вивчення особистості та діяльності Святого Духа.
Бібліологія – вивчення Божого Слова.
Сотеріологія – вивчення спасіння через Ісуса Христа.
Християнська антропологія – вивчення природи людства.
Хамартологія – вивчення природи та наслідків гріха.
Ангелологія – вивчення ангелів.
Християнська демонологія – вивчення демонів.
Еклезіологія – вивчення природи й місії церкви.
Есхатологія – вивчення останніх часів.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнське богослов'я?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries