settings icon
share icon
Запитання

Чи можна робити татуювання, якщо вони мають християнський характер?

Відповідь


Для початку прочитайте, будь-ласка, нашу статтю «Що Біблія говорить про татуювання / пірсинг?». На додачу до загального питання в цій статті, іноді порушується тема про християнські татуювання. Чи можна застосовувати ті ж принципи до татуювань, що мають християнський характер, як наприклад, хрест, християнський вислів або навіть цілий вірш із Біблії? Деякі християни стверджують, що наявність татуювань додає їм переконливості і цим відкриває більше можливостей для євангелізаційної роботи з певними групами людей. Отже, як слід ставитися до християнських татуювань?

Очевидно, що татуювання хреста «краще» за татуювання палаючого черепа, оголеної жінки чи демона. Татуювання із написом «Ісус спасає» справді може стати приводом для розмов з якимись людьми, які ніколи не наблизяться до проповідника, що носить традиційний одяг. Дехто посилається на текст з Об’явлення 19:16 як на приклад того, що Ісус, можливо, має татуювання на стегні «Цар над царями, і Господь над панами». Проте питання не обов’язково має ставитися: «Чи є татуювання гріхом?». Воно, швидше, повинно звучати: «Чи є татуювання корисним і необхідним?». У 1 Коринтянам 10:23 сказано: «Усе мені можна, – та не все на пожиток. Усе мені можна, – та будує не все!». Християнські татуювання можуть бути «дозволені», але чи є вони корисними та чи сприяють збудуванню?

У 1 Коринтянам 9:22-23 Павло вигукує: «Для всіх я був усе, щоб спасти бодай деяких. А це я роблю для Євангелії». Бути всім, щоб спасти деяких, мабуть, є єдиним можливим та прийнятним виправданням для християнського татуювання. Якщо воно насправді відкриває для євангелізації двері, що інакше були б закриті, то наявність християнського татуювання, швидше за все, можна віднести до категорії «бути всім». Водночас, щиро кажучи, важко уявити сценарій, в якому татуювання відкривало би великі можливості для євангелізації. Якщо людина не слухатиме вас через відсутність татуювання, то дуже малоймовірно, що вона прислухається і при його наявності.

З огляду на вищесказане, на основі Біблії можна зробити висновок, що християнські татуювання допустимі, проте надзвичайно сумнівно, що їх можна вважати корисними або такими, що сприяють збудуванню. Християнин, який замислюється над тим, аби зробити таке татуювання, має молитися про мудрість (Якова 1:5) і просити Господа про чисті мотиви та розуміння.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можна робити татуювання, якщо вони мають християнський характер?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries