settings icon
share icon
Запитання

Як християнам слід сприймати гоніння?

Відповідь


Немає жодних сумнівів у тому, що гоніння є суворою реальністю християнського життя. Християнам слід очікувати гонінь – апостол Павло попереджав, що «усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, – будуть переслідувані» (2 Тимофію 3:12). Ісус сказав, що якщо переслідували Його, то також переслідуватимуть і Його послідовників (Івана 15:20). Він ясно дав зрозуміти, що світ ненавидітиме християн, як ненавидить Його. Якби християни були подібними до світу – марнославними, земними, хтивими, амбітними, прагнули задоволень і багатства – то він не став би протистояти нам. Але віруючі не належать світові, тому він переслідує їх (див. Івана 15:18-19). Нас мотивують Божа любов і святість, а світ мотивований любов'ю до гріха. Саме наше відокремлення від світу й викликає його ворожість (1 Петра 4:3-4).

Християни мають навчитися цінувати гоніння та навіть радіти їм – не показним чином, а тихо та смиренно, бо гоніння мають велике духовне значення. По-перше, вони дозволяють їм поєднатися з Господом унікальним чином. Павло розповів про деякі речі, якими він пожертвував заради справи Христа. Проте ці втрати він вважав «за сміття» (Филип'янам 3:8), яким був готовий пожертвувати, аби взяти «участь у муках [Ісуса]» (3:10). Благородний апостол навіть свої тюремні кайдани вважав благодаттю, подарованою йому Богом (Филип'янам 1:7).

По-друге, гоніння насправді є корисними для християн. Яків стверджує, що випробування перевіряють нашу віру, розвивають стійкість у житті та допомагають вдосконалюватись (Якова 1:2-4). Як сталь загартовується в кузні, так випробування і гоніння сприяють зміцненню характеру віруючих. Християнин, який смиренно приймає переслідування, демонструє, що має риси, які перевершують його супротивників (див. Євреям 11:38). Легко виявляти ненависть, але подоба Христа виробляє доброту та благословення перед злими намірами. Петро каже про Ісуса: «Коли був лихословлений, Він не лихословив взаємно, а коли Він страждав, не погрожував, але передав Тому, Хто судить справедливо» (1 Петра 2:23).

По-третє, гоніння дозволяють віруючим краще оцінити підтримку справжніх друзів. Випробування можуть об'єднати вірних Божих дітей для взаємного підбадьорення та підкріплення, чого, можливо, вони не пережили би в іншому випадку. Труднощі можуть спонукати Божих послідовників активніше любити, втішати та в молитві наближати одне одного до престолу благодаті. Немає нічого кращого, ніж неприємний випадок, який допомагає нам досягти вищого рівня братської любові.

Навіть зазнаючи гонінь, ми можемо продовжувати діяти. Ми можемо дякувати Богові за Його милість і терпіння до нас. Ми можемо висловлювати подяку за тих, кого любимо в Господі і хто стоїть поруч із нами у скрутні часи. І ми можемо молитися за тих, хто звинувачує, ображає чи принижує нас (2 Коринтянам 11:24; Римлянам 10:1).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як християнам слід сприймати гоніння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries