settings icon
share icon
Запитання

Чим має вирізнятися християнський шлюб?

Відповідь


Основна відмінність між християнським і нехристиянським шлюбом полягає в тому, що центром християнського шлюбу є Христос. Коли двоє людей об’єднані у Христі, їхня мета полягає в тому, аби постійно уподібнюватися до Нього протягом усього існування шлюбу. Нехристияни можуть ставити безліч цілей перед своїм шлюбом, але цей аспект не входить в їхній перелік. Це не означає, що всі християни, одружившись, відразу ж починають працювати над досягненням цієї мети. Багато молодих пар навіть не розуміють, що це насправді є метою, але Святий Дух, присутній у кожному з них, працює над ними, виховуючи їх, і ця мета – бути схожими на Христа – стає дедалі яснішою. Коли обидва партнери обирають таку особисту мету, починає формуватися сильний, живий християнський шлюб.

Християнський шлюб починається з розуміння того, що Біблія містить чіткий опис ролей чоловіка та дружини (в основному, в Ефесянам 5), і закликає до посвячення у виконанні цих ролей. Чоловік має взяти на себе керівництво сім’єю (Ефесянам 5:23-26). Це керівництво не повинне бути диктаторським, зневажливим чи поблажливим до дружини, але має відповідати прикладу Христа, Глави Церкви. Христос полюбив Церкву (Свій народ) зі співчуттям, милосердям, прощенням, повагою й самовідданістю. Так само і чоловіки мають любити своїх дружин.

Дружина має коритися своєму чоловікові, «як Господеві» (Ефесянам 5:22), не тому, що зобов’язана підкорятися, а тому, що їм обом сказано коритися «один одному у Христовім страху» (Ефесянам 5:21), і тому, що в домі має існувати структура авторитету на чолі з Христом (Ефесянам 5:23-24). Повага є ключовою складовою бажання підкорятися; дружини мають поважати своїх чоловіків, а чоловіки – любити своїх дружин (Ефесянам 5:33). Взаємна любов, повага й покора – це «наріжний камінь» християнського шлюбу. Ґрунтуючись на цих трьох принципах, чоловік і дружина зростатимуть у подобі до Христа, зростатимуть разом, а не окремо один від одного, тому що кожен стає зрілим у благочесті.

Ще одним ключовим компонентом християнського шлюбу є самовідданість, про що написано в Посланні Филип’янам 2:3-4. Принцип покори, викладений у цих віршах, має вирішальне значення для міцного християнського шлюбу. І чоловік, і дружина мають вважати потреби свого партнера важливішими за свої власні, що вимагає самовідданості, яка може походити лише від Святого Духа, Який перебуває в них. Покора й самовідданість не виникають самостійно у гріховному людському єстві. Це – риси, які лише Божий Дух може виробляти, живити й розвивати в нас. Ось чому міцні християнські шлюби характеризуються духовною дисципліною – вивченням Біблії, молитвою й роздумами про Божі діла. Коли обоє в подружжі практикують таку дисципліну, то кожен з них зміцнюється і росте духовно, що, звичайно, зміцнює шлюб та робить його зрілим.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чим має вирізнятися християнський шлюб?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries