settings icon
share icon
Запитання

Як християнам слід ставитися до нужденних?

Відповідь


Існує безліч думок щодо того, як ставитися до нужденних та жебраків. Деякі люди вважають цілком прийнятним давати їм гроші, вважаючи, що їх не стосується, як нужденний розпорядиться ними, – купить їжу або ж алкоголь / наркотики. Інші дають їжу та воду замість грошей, розуміючи, що деякі жебраки не використовуватимуть кошти на належні цілі. Як учинити правильно? Біблія навчає, що нам слід допомагати бідним. Проте чи закінчується наша відповідальність на подаянні, чи крім цього ми маємо переконатися, що наш дар використовується належним чином?

Замість того, аби подавати гроші чи їжу / воду, деякі люди вважають за краще підвезти людину до місцевого притулку або надати фінансову допомогу безпосередньо притулку. Матеріально підтримуючи такі установи, ми допомагаємо бідним, які в іншому випадку були би вуличними жебраками. Якщо у місцевій церкві є продовольчий банк, то найкращим способом виконати біблійну вказівку, не допускаючи використання нашої допомоги на гріх, буде підтримувати його та направляти жебраків туди за допомогою. Церковні ініціативи також дають чудову можливість для донесення Євангелія бездомним і нужденним.

Інші способи допомоги включають роздачу людям на вулицях продовольчих талонів, подарункових карт від місцевих закладів харчування або ж непродовольчих товарів. Якщо дозволяє ситуація, можна відвести нужденну людину до ресторану / продуктового магазину та придбати їй їжу. Бог бажає, щоб ми допомагали бідним, і Він благословляє нас, коли ми так чинимо. Псалмоспівець Давид сказав наступне: «Блаженний, хто дбає про вбогого, – в день нещастя Господь порятує його! Господь берегтиме його та його оживлятиме, буде блаженний такий на землі, і Він не видасть його на поталу його ворогам!» (Псалом 40:2-3). Допомагати бідним – це дійсно достойна справа. Кожен із нас має ставитися до таких людей так, як велить Господь, водночас не забуваючи пропонувати цим нужденним людям помолитися за них.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Як християнам слід ставитися до нужденних?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries