settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнська антропологія?

Відповідь


Антропологія – це наука про людство. Християнська антропологія – це вивчення людства з християнської/біблійної позиції. Вона насамперед зосереджена на нашій природі – на тому, як нематеріальні та матеріальні складові людини пов'язані між собою. Ось деякі загальні питання у християнській антропології:

Що означає, що людина створена за Божим образом і подобою (Буття 1:26-27)? Образ Бога відноситься до нематеріальної складової людини. Це те, що відрізняє нас від тварин, відповідає нашій позиції «панування», задуманій Господом (Буття 1:28), і дозволяє нам спілкуватися зі своїм Творцем. Ця подоба ментальна, моральна та соціальна.

Ми складаємося з трьох частин чи двох? Чи складаємося ми з тіла, душі та духа чи ж із тіла і духа-душі? Люди були створені для стосунків з Богом, отже, Він створив нас як з матеріальними, так і з нематеріальними складовими. Очевидно, що матеріальні складові є відчутними та існують лише протягом життя людини. Нематеріальні ж аспекти невідчутні: душа, дух, інтелект, воля, сумління тощо. Ці характеристики існують за межами фізичного життя людини.

Яка різниця між душею та духом? Важливо розуміти, що вони обидва відносяться до нематеріальної складової людини, проте тільки дух відіграє роль у спілкуванні людини з Богом. Душа відноситься до життя людини у світі як матеріальному, так і нематеріальному.

Яке походження різних рас? Біблія прямо не повідомляє нам про походження різних рас. Насправді існує лише одна раса – людська. В ній існує величезне розмаїття за кольором шкіри й іншими фізичними характеристиками.

Християнська антропологія розглядає те, хто ми та яке відношення маємо до Бога. Розуміння того, чи є люди за своєю сутністю добрими чи ж гріховними, має вирішальне значення в розумінні того, як можуть бути відновлені наші стосунки з Ним. Визначення того, чи продовжують душі людей існувати після смерті, значною мірою впливає на наші переконання щодо нашої мети в цьому світі. Християнська антропологія допомагає нам зрозуміти самих себе з Божественної перспективи. Заглиблюючись у цю тему, ми отримуємо чіткіше уявлення про свою гріховну природу, і це змушує нас вражатися любові Спасителя, Який через наш безпорадний стан пішов на хрест, аби викупити нас. Коли ми визнаємо цю жертву, Бог перетворює нашу природу та формує в нас абсолютно нову людину (2 Коринтянам 5:17). Саме ця нова людина може мати з Ним такі стосунки, які й мають бути між Ним і Його улюбленими дітьми.

Ключовий текст щодо християнської антропології записаний у Псалмі 138:14: «Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це!».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнська антропологія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries