settings icon
share icon
Запитання

Чи можуть християни вдаватися до акупунктури / акупресури?

Відповідь


Джерелом акупунктури є китайський даосизм. Даосизм – це філософська система, сформована Лао-цзи та Чжуан-цзи, які пропагують життя в цілковитій простоті, природності і невтручанні до перебігу природних подій для досягнення гармонії з «дао» або життєвою силою. Він тісно пов'язаний із Сюань-чайо, популярною китайською релігією, яка заявляє про свою прихильність до доктрин Лао-цзи, але насправді є вкрай еклектичною за своїм походженням і характеризується наявністю пантеону богів, забобонами та практиками алхімії, ворожіння і магії.

У цій китайській філософії / релігії існує два принципи. Перший, «інь» – усе негативне, темне і жіноче, і другий, «ян» – усе позитивне, світле та чоловіче. Вважається, що взаємодія цих двох сил справляє вирішальний вплив на долю всіх істот і речей у світі. Усе залежить від балансу або дисбалансу між ними. Отже, голковколювання – це механізм, що практикується прихильниками даосизму для того, щоб «інь та ян» тіла були в гармонії з дао.

Хоча філософія і світогляд, на яких ґрунтується акупунктура, є абсолютно небіблійними, це не обов'язково означає, що сама практика голковколювання суперечить вченню Біблії. Багато людей вважає, що воно полегшує біль та недуги, коли інші методи лікування не дають результату. Медична спільнота дедалі більше схиляється до визнання того, що в деяких випадках акупунктура має медичну користь. Отже, якщо голковколювання відокремити від філософії та світогляду, що стоять за ним, то християни можуть розглядати його застосування. Проте необхідно бути вкрай обережними, уникаючи духовних аспектів, які стоять за голковколюванням. Більшість із тих, хто його практикує, щиро вірять у філософію дао / інь-ян, на якій воно базується.

Різниця між акупунктурою та акупресурою полягає в тому, що остання використовує тиск на нервові центри, а не голки. Стверджується, що на стопах і долонях є місця, які впливають на інші ділянки тіла. Акупресуру можна порівняти з масажем глибоких тканин, коли м'язи тіла піддаються тиску для збільшення припливу крові. Однак якщо акупресура практикується, аби привести тіло в гармонію з інь та ян, то виникає та ж проблема, що й з акупунктурою. Чи може ця практика застосовуватися окремо від відповідної філософії?

Важливим питанням є відокремлення народжених згори віруючих від будь-яких методів, які можуть призвести до їхньої залежності від неправдивих релігій. Незнання зла небезпечне, і чим більше ми інформовані про справжнє походження східних філософій і практик, тим більше бачимо, що вони кореняться в забобонах, окультизмі та фальшивих релігіях, які прямо суперечать Божому Слову.

Чи може корисна медична процедура бути розробленою нехристиянами? Звичайно! Походження більшої частини західної медицини є настільки ж нехристиянським, як і акупунктура. Питання полягає не в тому, чи є походження якоїсь процедури християнським, чи ні. Яким процедурам ми піддаємо себе в пошуку зцілення / полегшення болю – це питання особистого вибору, розуміння та переконання, а не догматизму.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть християни вдаватися до акупунктури / акупресури?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries