settings icon
share icon
Запитання

Що таке хрислам?

Відповідь


Хрислам є спробою поєднати християнство з ісламом. Він зародився в Нігерії у 1980-х роках і з часом поширився в інших частинах світу. Фундаментальний принцип хрисламу полягає в тому, що християнство та іслам є сумісними, що можна бути і християнином, і мусульманином водночас. Хрислам не є окремою релігією, а, радше, спробою усунути межі між християнством та ісламом.

Прихильники хрисламу посилаються на такі факти, як, наприклад, 25 згадок про Ісуса в Корані, схожі вчення християнства та ісламу про мораль, або на необхідність об'єднання двох найпоширеніших монотеїстичних релігій заради боротьби з поширенням атеїзму та альтернативної духовності. Дехто також розглядає хрислам як спосіб вирішення безперервного конфлікту між західним світом, переважно християнським, і Близьким Сходом, здебільшого ісламським.

Хоча не можна заперечувати, що між християнством та ісламом (а також юдаїзмом) є багато спільного, хрислам приречений на невдачу, оскільки християнство та іслам дотримуються діаметрально протилежних позицій щодо одного з найважливіших питань – особи Ісуса Христа. Істинне християнство називає Його Богом, втіленим у людській подобі. Для християн божественність Христа є безсумнівною, бо без цього Його смерті на хресті було би недостатньо для викуплення гріхів усього світу (1 Івана 2:2).

Іслам категорично відкидає божественність Христа. Коран називає богохульством ідею про те, що Ісус є Богом (5:17), і віру в Його божественність мусульмани вважають мерзотою. Крім того, іслам заперечує смерть Христа на хресті (4:157-158). Найважливіше вчення християнської віри відкидається ісламом. Отже, ці дві релігії абсолютно несумісні, що призводить до того, що концепцію хрисламу відкидають і християни, і мусульмани.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке хрислам?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries