settings icon
share icon
Запитання

Чи всі люди є дітьми Божими, чи ж лише християни?

Відповідь


Біблія чітко заявляє, що всі люди є Божими творіннями (Колосянам 1:16) і що Бог любить увесь світ (Івана 3:16), однак лише народжені згори є дітьми Божими (Івана 1:12; 11:52; 1 Івана 3:1–10; Римлянам 8:16).

У Святому Письмі грішники ніколи не називаються дітьми Божими. Послання Ефесянам 2:3 говорить нам, що до того, як ми були спасенні, ми були «від природи, як і інші, дітьми гніву». Римлянам 9:8 каже, що «не тілесні діти є Божими дітьми, а діти обітниці вважаються за потомство». Замість того, щоб народжуватися Божими дітьми, ми народжені в гріху, який відділяє нас від Бога та прирівнює до сатани – Божого ворога (Якова 4:4; 1 Івана 3:8). Ісус сказав: «Якби Бог був вашим Отцем, ви полюбили б Мене, бо Я від Бога вийшов і прийшов, – не Сам від Себе прийшов, але Він Мене послав» (Івана 8:42). Декількома віршами пізніше, в Івана 8:44, Ісус сказав фарисеям, що «ви від вашого батька – диявола». Той факт, що неспасенні не є дітьми Божими, також очевидний з тексту 1 Івана 3:10: «Так виявляються Божі діти і діти диявола: кожний, хто не чинить праведності, той не від Бога, як і той, хто не любить свого брата».

Ми стаємо дітьми Божими, коли отримуємо спасіння, оскільки приходимо в Божу сім'ю через наші стосунки з Ісусом Христом (Галатам 4:5–6; Ефесянам 1:5). Це стає зрозумілим із таких текстів, як Римлянам 8:14–17: «Адже всі, яких веде Божий Дух, – сини Божі. Тому що ви не одержали духа рабства знову на страх, але одержали Духа синівства, яким кличемо: Авва, Отче! Сам Дух свідчить нашому духові, що ми – діти Божі. Якщо ж ми діти, то й спадкоємці, – спадкоємці Бога і співспадкоємці Христа, якщо тільки з Ним страждаємо, щоби з Ним і прославитися». Спасенні «через віру в Ісуса Христа... всі – сини Божі» (Галатам 3:26), тому що Бог призначив нас «усиновити Собі через Ісуса Христа, згідно з уподобанням Своєї волі» (Ефесянам 1:5).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи всі люди є дітьми Божими, чи ж лише християни?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries