settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про жорстоке поводження з дітьми?

Відповідь


У Біблії конкретно не використовується термін «жорстоке поводження з дітьми». Але в ній ідеться про наступне: діти посідають особливе місце в Божому серці, і кожний, хто завдає шкоди дитині, накликає на себе Його гнів. Коли учні Ісуса намагалися заборонити дітям підійти до Нього, Він обурився, підкликав дітей і сказав: «Пропустіть дітей, хай приходять до Мене, і не забороняйте їм, бо таким належить Царство Боже» (Марка 10:14; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Потім Він обійняв їх і поблагословив (вірш 16). Біблія закликає до благословення дітей, а не до жорстокого поводження з ними.

Діти потерпають від різних видів насилля, і все це є огидою для Господа. Святе Письмо забороняє жорстоке поводження з дітьми, коли застерігає від недоречного гніву. Надто багато дітей стають жертвами побиття і фізичного насильства, вчинених у гніві, бо батьки переносять на них свої негативні емоції й розчарування. І хоча деякі форми фізичного покарання можуть бути прийнятними згідно з Біблією, вони ніколи не мають застосовуватися у гніві. Апостол Павло нагадує ефесянам: «Гніваючись, – не грішіть; сонце хай не заходить у вашому гніві, і не давайте місця дияволові» (Ефесянам 4:26-27). У книзі Притчі 29:22 сказано: «Розгнівана людина затіває сварку, так само й запальна робить багато помилок». У житті християн немає місця для неправедного або неконтрольованого гніву. Його слід висповідати перед Богом і негайно працювати над цією проблемою, поки вона не виллється у фізичне насильство над дитиною чи кимось іншим.

Біблія також забороняє жорстоке поводження з дітьми у своєму засудженні сексуального гріха. Сексуальне насильство або розбещення є особливо руйнівними, і Святе Письмо застерігає від цього. Примус дитини до сексуальних дій – жахливий, низький злочин. Окрім скоєння сексуального гріха, злочинець також нападає на невинність однієї з найуразливіших людських істот. Сексуальне насильство руйнує в людині все – від її власного сприйняття до рамок поведінки та духовного зв’язку з Богом. У дитини розуміння цих речей ще не сформоване до кінця, тому воно часто змінюється на все життя і без належної допомоги може ніколи не виправитися.

Ще один спосіб, у який Біблія засуджує жорстоке поводження з дітьми, полягає в забороні психологічного й емоційного насильства. Текст в Ефесянам 6:4 закликає батьків не дратувати та не провокувати своїх дітей, а виховувати «їх у послуху та вченні Господа». Брутальне словесне покарання без вияву любові, емоційні маніпуляції або нестабільні умови відчужують розуми дітей від батьків і роблять їх навчання та виправлення марними. Батьки можуть провокувати і дратувати своїх дітей, ставлячи перед ними необґрунтовані вимоги, принижуючи їх або постійно знаходячи помилки – таким чином завдаючи рани, що можуть бути такими ж важкими, як і від фізичного побиття. Текст у Колосянам 3:21 каже нам не дратувати своїх дітей, «щоб не занепадали духом». У посланні до Ефесян 4:15-16, 25-32 написано, що нам слід казати правду в любові та використовувати свою мову на збудування інших, а не дозволяти поганим чи руйнівним словам виливатися з наших уст, особливо у ніжні серця й розуми дітей.

Цілком очевидно, що Біблія піднімає проблему жорстокого поводження з дітьми. Воно є злом у будь-якій формі. Кожний, хто підозрює, що якась дитина піддається жорстокому поводженню, зобов’язаний повідомити про це у відповідні органи. І кожний, хто піддався насильству або наругам у дитячому віці, може знайти надію, зцілення та прощення в Ісусі Христі. Спілкування з пастором, християнським консультантом або групою підтримки може стати хорошим початком на шляху до зцілення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про жорстоке поводження з дітьми?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries