settings icon
share icon
Запитання

Що таке харизматичний рух?

Відповідь


Харизматичний рух є міжконфесійним християнським рухом відновлення та одним з найпопулярніших рухів, що швидко поширюється у християнському світі. Він розпочався в 1906 році, з місії на вулиці Азуса в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, з руху відродження, організованого методистами. Саме тоді люди стверджували, що були «хрещені Святим Духом», так само, як описано в Дії 2, під час святкування П’ятидесятниці. Люди, які говорили різними мовами, та чудеса зцілення довели багатьох до духовної несамовитості. Ентузіазм тих, хто відвідав ці зустрічі, поширився на всю територію Сполучених Штатів, що привело до початку п’ятидесятницького / харизматичного руху.

На початок 1970-х років рух охоплює Європу, і протягом 80-х він зростає, з появою низки нових конфесій. Немає нічого незвичайного в тому, що його вплив спостерігається в багатьох інших конфесіях, наприклад, у баптистів, в єпископальній церкві, у лютеран, а також у незалежних церквах.

Назва руху походить від грецького слова «харіз», що означає «благодать», і «мата» – «дари». Отже, вона буквально означає «дари благодаті». Рух робить наголос на виявах дарів Святого Духа як на свідченні Його присутності. Ці дари також відомі як біблійна «харизма» – духовні дари, які нібито надають людині вплив або владу над великою кількістю людей. Серед цих «харизм» вирізняються володіння іншими мовами й дар пророцтва. Харизмати вважають, що вияви Святого Духа, які мали місце в церкві першого століття, все ще актуальні та практикуються сьогодні.

Харизматичний рух найбільш відомий своїм прийняттям дару володіння іншими мовами (що також називається «глосолалія»), божественного зцілення й пророцтва як проявів Святого Духа. Більшість їхніх молитовних зборів супроводжується енергійним співом, танцями, вигуками «у дусі» й підняттям рук. Крім того, нерідко частиною богослужіння стає помазання хворих. Це – головні причини поширення руху та його популярності. Хоча поширення й популярність, звичайно, є бажаними, але вони не можуть бути використані для підтвердження істинності.

Отже, наше питання: чи відповідає харизматичний рух Святому Письму? Найкраще ми можемо відповісти на нього наступним чином: ми знаємо, що з часів творіння підступний план сатани проти людства полягає в перешкоджанні взаєминам між Богом та Його дітьми, а також у знищенні авторитету істинного Божого Слова. Це почалося в Едемському саду, коли змій спитав у Єви: «Чому це Бог сказав (заборонив)?» (Буття 3:1), тим самим піддаючи сумніву Його повноваження та істинність Його слів. З того дня він продовжує нападки на істинність і досконалість Біблії. Ми знаємо й не сумніваємось у тому, що сатана лише прискорив темпи використання цієї стратегії (1 Петра 5:8).

Сьогодні ми є свідками дедалі зростаючої загрози демонічної активності у сфері всього надприродного. Оскільки сатані не вдається позбавити нас Біблії, він посилено працює над тим, щоб відокремити нас від неї. Він це робить, просто змушуючи деяких християн зосередити свою увагу на надприродному досвіді деяких людей. Внаслідок цього, ті, хто покладається на досвід інших, не мають ані часу, ані інтересу для пошуку Божої істини у Святому Письмі.

Ніхто не заперечує, що Бог творить чудеса. Частина того, що відбувається в харизматичному русі, може бути справжньою роботою Святого Духа. Проте, основна істина полягає в наступному: тіло Христове не потребує ні нових апостолів, ні нових цілителів вірою, ні самозваних чудотворців. У чому дійсно Церква має потребу, так це у наверненні до Божого Слова й проголошенні Його волі силою та любов’ю Святого Духа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке харизматичний рух?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries