settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про печерних, доісторичних людей, неандертальців?

Відповідь


Біблія не використовує термінів «печерні люди» або «неандертальці» і, згідно з нею, такого явища, як «доісторична» людина, не існує. Термін «доісторичний» позначає те, «що стосується найдавнішого періоду, про який немає письмових свідчень». Це передбачає, що біблійні письмена є нічим іншим, як фальсифікацією, оскільки книга Буття описує події, що передують створенню людини (а саме, перших п’ять днів творіння – людина була створена шостого). Біблія чітко стверджує, що Адам і Єва були бездоганними людьми з моменту свого створення, а не еволюціонували з нижчих форм життя.

Тим не менше, Біблія насправді описує період катастрофічних змін на Землі – потоп (Буття 6–9), під час якого цивілізація, за винятком восьми чоловік, була цілковито знищена. Людству довелося все починати заново. Саме в цьому історичному контексті деякі вчені припускають, що людина жила в печерах і використовувала кам’яні інструменти. Ці люди не були примітивними – вони просто були безпорадними. І, без сумніву, вони не були напівмавпами. Викопні докази є беззаперечними: печерні люди були людськими істотами – людьми, що жили в печерах.

Існують деякі мавпоподібні скам’янілості, які палеоантропологи-дарвіністи інтерпретують як певні проміжні ланки між мавпою та людиною. Більшість людей згадують ці інтерпретації, коли уявляють собі печерних людей. В їхній уяві малюються волохаті створіння – наполовину люди, наполовину мавпи – згорблені в печері біля вогнища, які малюють на стінах своїми, щойно винайденими, кам’яними інструментами. Це – поширена помилка. А щодо палеоантропології за Дарвіном, нам слід пам’ятати, що дані інтерпретації відображають конкретний світогляд, а не є результатом доказів. Насправді, існує не тільки серйозна опозиція цим тлумаченням в академічних колах, а й самі дарвіністи до кінця погоджуються між собою щодо деталей.

На жаль, популярний загальноприйнятий погляд підтримує ідею, що людина та мавпа разом еволюціонували від спільного предка, але це – не єдине правдоподібне тлумачення існуючих доказів. Насправді, доказів на користь даного конкретного тлумачення недостатньо.

Коли Бог створив Адама та Єву, вони були цілком розвиненими людськими істотами, здатними до спілкування, товариства й розвитку (Буття 2:19–25; 3:1–20; 4:1–12). Іноді стає смішно, як далеко вчені-еволюціоністи готові зайти, щоб довести існування доісторичних печерних людей. Вони знаходять деформований зуб у печері і з нього «відтворюють» деформовану, по-мавпячі згорблену людську істоту, що мешкала там. Наука не в стані довести існування печерної людини на підставі викопних доказів. Учені-еволюціоністи просто мають теорію та, дотримуючись її, підбирають відповідні докази. Адам і Єва були першими будь-коли створеними людськими істотами, які були цілком сформованими й розумними людьми.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про печерних, доісторичних людей, неандертальців?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries