settings icon
share icon
Запитання

Чи може Бог спасти мене?

Відповідь


Питання «Чи може Бог спасти мене?» ставили мільйони людей протягом століть. Бог не лише може вас спасти, але також тільки Він здатний це зробити. Щоб зрозуміти, чому відповідь на це питання є ствердною, нам слід спочатку з'ясувати, чому нам взагалі необхідне спасіння. Коли Адам не послухався Господа в Едемському саду, його гріх «отруїв» решту творіння (Римлянам 5:12), і гріховна природа, успадкована нами від нього, відокремила нас від Бога. Проте через велику любов до нас Він склав план нашого спасіння (Буття 3:15). Він прийшов на землю як людина в Особі Ісуса Христа і віддав Своє життя за нас, понісши покарання, на яке заслуговували ми. Коли наш Спаситель проголосив із хреста: «Звершилось!» (Івана 19:30), борг гріха був назавжди й цілковито сплачений. Ісус спас нас від вірної смерті та жахливої вічності без Бога.

Аби скористатися викупною жертвою Христа, ми маємо вірити в Нього і в те, що ця жертва є єдиною платою за гріх (Івана 3:16; Дії 16:31). Як тільки ми це зробимо, Господь укриє нас праведністю Свого Сина (Римлянам 3:22). Без цієї зарахованої праведності ми ніколи не зможемо перебувати у присутності нашого святого Бога (Євреям 10:19-25).

Наше спасіння впливає не лише на вічну долю, воно має також миттєву дію. Здійснений Христом подвиг на хресті рятує нас від вічного відокремлення від Бога, але також звільняє і від сили, яку гріх має над нами у цьому житті. Коли ми приймаємо Ісуса, Його Дух оселяється в нас, і ми більше не перебуваємо під контролем гріховної людської природи. Ця свобода дозволяє нам сказати «ні» гріхові й перебороти наше поневолене гріховними бажаннями тіло. «А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в вас» (Римлянам 8:9).

Не має значення, хто ви та що скоїли. Ісус Христос прийшов у цей світ, аби спасти грішних (1 Тимофію 1:15), і ми всі є такими (Римлянам 3:23). Божа рятівна благодать здатна досягти кожного з нас (Ісаї 59:1). Апостол Павло – чудовий приклад. Першу частину свого життя він провів, ненавидячи, ув'язнюючи, переслідуючи та навіть убиваючи християн. Потім одна зустріч з Ісусом перетворила його на видатного християнського місіонера. Якщо Бог зміг спасти Павла, «першого» з грішників (1 Тимофію 1:15), то Він може спасти кого завгодно.

Людство – це перлина Божого творіння, створена за Його образом і подобою (Буття 1:26). Він бажає, щоб усі ми спаслися (1 Тимофію 2:4) та ніхто не загинув (2 Петра 3:9; Єзекіїля 18:32). Тим, хто вірить в ім'я Ісуса, Господь дає право стати Його дітьми (Івана 1:12). Те, що Він зробить для Своїх дітей, описано в Псалмі 90: «Що бажав він Мене, то його збережу, зроблю його сильним, – бо знає Ім'я Моє він; як він Мене кликатиме, то йому відповім, Я з ним буду в недолі, врятую його та прославлю його» (Псалом 90:14-15).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може Бог спасти мене?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries