settings icon
share icon
Запитання

Кого боявся Каїн після вбивства Авеля?

Відповідь


Буття 4:13-14 передає слова Каїна до Бога після того, як він убив свого брата Авеля: «Більший мій гріх, аніж можна знести. Ось Ти виганяєш сьогодні мене з цієї землі, і я буду ховатись від лиця Твого. І я стану мандрівником та заволокою на землі, і буде, – кожен, хто стріне мене, той уб'є мене». Кого саме боявся Каїн? Єдиними людьми, про яких згадує книга Буття до цього моменту, були Адам і Єва (батьки Каїна) та Авель (який уже був мертвий). Хто ж міг загрожувати Каїну?

Важливо відзначити, що Каїн і Авель на момент убивства були зрілими чоловіками. Вони були фермерами, доглядали за своїми землями та стадами (Буття 4:2-4). У Біблії не вказаний їхній вік, але можна припустити, що їм було близько 30 або 40 років. Також конкретно не згадується, чи були ще діти в Адама та Єви між Авелем і Сифом (Буття 4:25). Однак дуже малоймовірно, щоб у двох найдосконаліших людських істот в історії світу, Адама та Єви, не було дітей протягом кількох десятиріч. У них народилося багато дітей після Сифа (Буття 5:4), тож чому би їм не мати також інших дітей між Авелем і Сифом? Біблія не говорить, що Сиф був першою дитиною Адама та Єви після вбивства Авеля. У ній, швидше, зазначається, що Сиф був народжений на «заміну» Авелю. П'ятий розділ книги Буття наводить родовід Сифа. Очевидно, що до смерті «обраним» сином, від якого мав би в майбутньому походити Месія, вважався Авель. Саме в цьому сенсі Сиф «замінив» його.

Отже, кого боявся Каїн? Каїн боявся своїх власних молодших братів, сестер, а також племінників і племінниць, які могли йому помститися. Той факт, що Каїн мав дружину (Буття 4:17), є ще одним доказом того, що в Адама і Єви були й інші діти після Каїна та Авеля, але перед Сифом.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Кого боявся Каїн після вбивства Авеля?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries