Кого боявся Каїн після вбивства Авеля?


Запитання: Кого боявся Каїн після вбивства Авеля?

Відповідь:
Буття 4:13-14 передає слова Каїна до Бога після того, як він убив свого брата Авеля: «Більший мій гріх, аніж можна знести. Ось Ти виганяєш сьогодні мене з цієї землі, і я буду ховатись від лиця Твого. І я стану мандрівником та заволокою на землі, і буде, – кожен, хто стріне мене, той уб'є мене». Кого саме боявся Каїн? Єдиними людьми, про яких згадує книга Буття до цього моменту, були Адам і Єва (батьки Каїна) та Авель (який уже був мертвий). Хто ж міг загрожувати Каїну?

Важливо відзначити, що Каїн і Авель на момент убивства були зрілими чоловіками. Вони були фермерами, доглядали за своїми землями та стадами (Буття 4:2-4). У Біблії не вказаний їхній вік, але можна припустити, що їм було близько 30 або 40 років. Також конкретно не згадується, чи були ще діти в Адама та Єви між Авелем і Сифом (Буття 4:25). Однак дуже малоймовірно, щоб у двох найдосконаліших людських істот в історії світу, Адама та Єви, не було дітей протягом кількох десятиріч. У них народилося багато дітей після Сифа (Буття 5:4), тож чому би їм не мати також інших дітей між Авелем і Сифом? Біблія не говорить, що Сиф був першою дитиною Адама та Єви після вбивства Авеля. У ній, швидше, зазначається, що Сиф був народжений на «заміну» Авелю. П'ятий розділ книги Буття наводить родовід Сифа. Очевидно, що до смерті «обраним» сином, від якого мав би в майбутньому походити Месія, вважався Авель. Саме в цьому сенсі Сиф «замінив» його.

Отже, кого боявся Каїн? Каїн боявся своїх власних молодших братів, сестер, а також племінників і племінниць, які могли йому помститися. Той факт, що Каїн мав дружину (Буття 4:17), є ще одним доказом того, що в Адама і Єви були й інші діти після Каїна та Авеля, але перед Сифом.

English

Повернутися на стартову українську сторінку

Кого боявся Каїн після вбивства Авеля?


Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога