settings icon
share icon
Запитання

Чи є залежність від кофеїну гріхом?

Відповідь


У 1-му посланні до Коринтян 6:12 сказано: «Усе мені можна, та не все на користь. Усе мені можна, та ніщо не повинно заволодіти мною» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У Біблії ніде не згадується про кофеїн, тому питання про залежність від нього прямо не порушується. Все, що можна зробити, це взяти біблійні принципи, які стосуються залежності від будь-чого, а потім застосувати їх до залежності від кофеїну. Текст у 1 Коринтянам 6:12 є, мабуть, найбільш доречним. Хоча контекст стосується сексуальної аморальності, слова Павла явно виходять за межі цієї проблеми, коли він каже: «ніщо не повинно заволодіти мною».

Як і переїдання, залежність від кофеїну – це те, в чому християни часто лицемірять. Вони рішуче засуджують залежність від алкоголю й тютюну, проте схильні ігнорувати інші, більш «соціально прийнятні» залежності. Очевидно, що вплив алкоголю на поведінку може призвести до небезпечних наслідків і зловживання ним є шкідливим для здоров'я. Тютюн шкідливий для здоров'я навіть у невеликих кількостях. Порівняно з ними кофеїн може видаватися не таким вже й поганим, але християни не мають будувати своє життя, ґрунтуючись на виправданнях на кшталт «це не так погано, як...». Радше їм слід питати себе: «Чи є це правильним? Чи приносить це славу Богові?».

Кофеїн у розумних кількостях не є надто шкідливим для здоров'я та не викликає звикання. У надмірних же кількостях він шкідливий і звикання викликає. Чи є щось погане в тому, щоб випити вранці кави, аби прокинутися? Звичайно, ні. Чи є щось погане в безнадійній залежності, коли ви не можете працювати вранці, поки не вип'єте чашку кави (або декілька)? Згідно з 1 Коринтянам 6:12, так – це погано. Ми не маємо бути залежними від чого-небудь. Ми не повинні дозволяти будь-чому керувати/контролювати/поневолювати нас. Це, безумовно, включає в себе і кофеїн. Уживання його в помірних кількостях не є гріхом. Однак якщо людина залежить від нього, то це стає духовною проблемою та гріхом, який необхідно подолати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є залежність від кофеїну гріхом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries