settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що церква є нареченою Христа?

Відповідь


Щодо Христа та спільноти віруючих, яка називається церквою, у Новому Завіті застосовуються образи і символи шлюбу. Церква складається з тих, хто повірив в Ісуса Христа як свого Спасителя та отримав вічне життя. Ісус – Наречений – самовіддано та з любов'ю обрав церкву Своєю нареченою (Ефесянам 5:25-27). Подібно до того, як за біблійних часів наречені в період заручин перебували окремо аж до весілля, так і наречена Христова перебуває окремо від свого Нареченого протягом церковної доби. Під час цього періоду «заручин» вона відповідає за збереження Йому вірності (2 Коринтянам 11:2; Ефесянам 5:24). При другому приході Христа вона об'єднається зі своїм Нареченим, і після цієї «весільної церемонії» їхній вічний «шлюб» набере чинності (Об'явлення 19:7-9; 21:1-2).

У вічності віруючі отримають доступ до небесного міста, відомого як Новий Єрусалим і «святе місто» (Об'явлення 21:2, 10). Новий Єрусалим – це не церква, хоча він має деякі її характеристики. У своєму видінні останнього часу апостол Іван побачив, що місто, яке сходитиме з небес, буде прикрашене, як наречена – воно сяятиме, а його мешканці, викуплені Господом, будуть святими та чистими, вбраними у білі шати праведності. Деякі люди помилково вважають, що у 9-му вірші мається на увазі те, що святе місто – це і є наречена Христа. Проте це неможливо, адже Він помер за Свій народ, а не за місто. Місто назване нареченою, оскільки в ньому мешкатимуть усі ті, хто є частиною «нареченої» (так само, як і всіх учнів школи деколи називають «школою»).

Нареченою Христа є віруючі в Нього, і ми з нетерпінням очікуємо того дня, коли об'єднаємося з нашим Нареченим. До того ж моменту ми зберігаємо вірність Йому та вигукуємо разом з усіма викупленими Ним: «Прийди, Господи Ісусе!» (Об'явлення 22:20).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що церква є нареченою Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries