settings icon
share icon
Запитання

Чому церква є Тілом Христовим?

Відповідь


Фраза «тіло Христове» є поширеною новозавітною метафорою щодо церкви (всіх істинно спасенних). Вона названа «одним тілом у Христі» в Римлянам 12:5, «тілом одним» у 1 Коринтянам 10:17, «тілом Христовим» у 1 Коринтянам 12:27 та Ефесянам 4:12, а також «тілом» у Євреям 13:3. Церква також ототожнюється із «тілом» Христа в Ефесянам 5:23 і Колосянам 1:24.

Прийшовши у наш світ, Ісус прийняв фізичне тіло, «приготовлене» Йому Богом (Євреям 10:5; Филип'янам 2:7). Цим Він продемонстрував Господню любов ясно, відчутно та твердо – особливо через Свою жертовну смерть на хресті (Римлянам 5:8). Після тілесного вознесіння Він продовжує Свою справу у світі через викуплених Ним людей – тепер ясно, відчутно та твердо Божу любов демонструє церква. Таким чином вона діє як «тіло Христове».

Церква може називатися Тілом Христовим із наступних причин:

1. Члени Тіла Христового поєднані з Ним у спасінні (Ефесянам 4:15-16).

2. Члени Тіла Христового йдуть услід за Ним як за своїм Головою (Ефесянам 1:22-23).

3. Вони є Його фізичними представниками в цьому світі. Церква – це організм, за допомогою якого живий Ісус виявляє Себе сьогодні у світі.

4. У членах Тіла Христового перебуває Його Святий Дух (Римлянам 8:9).

5. Члени Тіла Христового мають різноманітні дари, необхідні для виконання певних функцій (1 Коринтянам 12:4-31). «Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, – так і Христос» (вірш 12).

6. Члени Тіла Христового пов'язані між собою, незалежно від походження, раси або служіння, «щоб поділення в тілі не було, а щоб члени однаково дбали один про одного» (1 Коринтянам 12:25).

7. Спасіння членів Тіла Христового гарантоване (Івана 10:28-30). Щоб християнин утратив своє спасіння, Богу довелося би здійснити «ампутацію» на Тілі Христовому!

8. Члени Тіла Христового є Його співучасниками у смерті та воскресінні (Колосянам 2:12).

9. Вони є Його співспадкоємцями (Римлянам 8:17).

10. Члени Тіла Христового отримують дар Його праведності (Римлянам 5:17).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому церква є Тілом Христовим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries