settings icon
share icon
Запитання

Яке значення має кров Христа?

Відповідь


Фраза «кров Христа» зустрічається в Новому Завіті декілька разів, коли описується жертовна смерть і викуплення Ісусом наших гріхів. Згадки про кров Спасителя включають той факт, що Він буквально стік кров’ю на хресті, але, що більш важливо, Він стікав кров’ю та вмирав за грішників. Кров Христа здатна викупити нескінченну кількість гріхів, скоєних нескінченною кількістю людей протягом століть – тих, чия віра основана на тому, що Його кров принесе спасіння.

Реальність крові Христа як засобу викуплення гріхів бере початок із Закону Мойсея. Раз на рік священик мав на вівтарі храму приносити в жертву за гріхи людей кров тварин. «І відтоді все за Законом очищається кров’ю, і без пролиття крові немає прощення» (Євреям 9:22; тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Але ефективність цієї жертви була обмеженою, тому він був змушений проливати кров знову й знову. Це було передвістям остаточної жертви Ісуса на хресті (Євреям 7:27). Щойно ця жертва була принесена, потреба у крові телят і козлів відпала.

Кров Христа є фундаментом Нового Завіту. У ніч перед розп’яттям Ісус запропонував чашу вина Своїм учням і сказав: «Ця чаша – Новий Завіт у Моїй крові, яка за вас проливається» (Луки 22:20). Вино в чаші символізувало кров Христа, що мала пролитися за всіх, хто коли-небудь повірив чи повірить у Нього. Проливши Свою кров на хресті, Ісус покінчив зі старою вимогою Закону щодо постійних жертв тварин. Їхньої крові було недостатньо, аби покрити гріхи народу – лише тимчасово, тому що гріх проти святого й нескінченного Бога вимагає святої та нескінченної жертви. «Але в них (жертвах тварин) – щорічне нагадування про гріхи, оскільки неможливо, щоб кров телят і козлів усувала гріхи» (Євреям 10:3-4). Тоді як кров козлів і телят була «нагадуванням» про гріх, «дорогоцінною кров’ю Христа, як непорочного й чистого Агнця» (1 Петра 1:19) наш борг за гріх перед Богом було сплачено у повному обсязі, і більше немає потреби в жертвах. Помираючи, Ісус сказав – «Звершилося!» (Івана 19:30), Він мав на увазі саме те, що справу викуплення було завершено назавжди і що Він «здійснив вічне викуплення» за нас (Євреям 9:12).

Кров Христа не тільки викупила віруючих від гріха та вічного покарання, але вона «очистить наше сумління від мертвих діл, щоб ми служили Живому Богові!» (Євреям 9:14). Це означає, що ми вільні не лише від жертвоприношень, які непотрібні для отримання спасіння, але й від марних і непродуктивних справ плоті, щоб догодити Богові. Оскільки кров Ісуса викупила нас, ми стали новими творіннями у Христі (2 Коринтянам 5:17), і Його кров’ю звільняємося від гріха, щоб служити живому Богові, прославляти Його та насолоджуватися Ним до віку.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яке значення має кров Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries