settings icon
share icon
Запитання

Що каже Біблія про зведені християнські сім’ї?

Відповідь


Зведені християнські сім’ї стають дедалі поширенішим явищем. Бог високо цінує сім’ю, піклування та підтримку одне одного. Чоловіки мають належним чином керувати своїми сім’ями і виховувати дітей, які їх поважають (1 Тимофію 3:4). Жінкам слід привчати інших до того, що є добре, поводитися скромно й покірно, а також навчати молодих жінок любити своїх чоловіків і дітей (Титу 2:3-5). Піклування про наших родичів, особливо тих, що мешкають із нами в одному домі, має першочергове значення (1 Тимофію 5:8). Дітям слід бути слухняними та поважати своїх батьків, якщо ті не просять їх робити чогось, що суперечить Божій волі (Ефесянам 6:1-3). Коли діти виростають, їх обов’язок – віддати своїм батькам «борг», піклуючись про них у старості (1 Тимофію 5:4). Ці принципи рівною мірою стосуються всіх сімей – зведених і ні.

Єдиними стосунками, що мають пріоритет над шлюбом, є наші стосунки з Богом. Якщо Він є центром шлюбу, то автоматично стане й центром сім’ї. Господь поєднав Адама та Єву як перших чоловіка і дружину. Він сформував Єву з ребра Адама – це показує нам, що чоловікам та жінкам слід залишити своїх батьків і бути разом завжди й нерозлучно (Буття 2:24; Матвія 19:5). Що міцніший шлюб, то міцнішою буде і вся сім’я.

Формуючи зведену сім’ю, представники двох сімей приносять свої правила, традиції та способи ведення справ. У цій ситуації вкрай важливо допомогти дітям пережити значні зміни, з якими вони зіткнуться при переході до нового життя у зведеній сім’ї. Головними в цьому є співпраця, терпіння і спілкування. Діти мають відчувати прийняття та впевненість у любові як рідного, так і нерідного з батьків. Слід також запровадити правила, які справедливо застосовуватимуться щодо всіх дітей.

У зведеній сім’ї діти також можуть відвідувати батьків, що не є їхніми опікунами. Постарайтеся підтримувати хороші стосунки з іншими батьками та, при можливості, дотримуватися однакової стратегії щодо виховання/обов’язків/правил в обох домівках. Зробіть домашній побут структурованим і передбачуваним. Ми завжди маємо підтримувати одне одного – Ісус покладався на Свого «вітчима» Йосифа. Він усвідомлював необхідність «системи» підтримки (Матвія 26:38), а також важливість особистого часу для духовного оновлення. У сім’ї нам завжди слід підтримувати одне одного емоційно та духовно. Ми також маємо бути хорошим взірцем благочестя, поводитися чесно, керуючись настановами Господа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що каже Біблія про зведені християнські сім’ї?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries