settings icon
share icon
Запитання

Чи згадуються в Біблії негри?

Відповідь


Ми можемо з достатньою впевненістю сказати – так, у Біблії згадуються негри, хоча прямо вони так не названі. Також вона не називає людей світлошкірими. Колір шкіри рідко згадується у Святому Письмі – він не має значення для його головної звістки.

Більша частина біблійної повісті відбувається на Близькому Сході, в Ізраїлі та навколо нього. Ні чорна, ні біла шкіра не були характерними для мешканців цих регіонів. Більшість біблійних персонажів є семітами, колір шкіри яких був від світло- до темно-коричневих відтінків.

Деякі дослідники вважають, що дружина Мойсея була темношкірою, оскільки вона походила з Кушу (Числа 12:1). Куш – це давня назва регіону в Африці. Суламітка, можливо, також була темношкірою (Пісня над Піснями 1:5), хоча контекст вказує на те, що її шкіра була такого кольору через роботу під сонцем. Дехто вважає, що Вірсавія (2 Самуїла 11:3) була негритянкою, як і цариця Шеви, що відвідувала Соломона (1 Царів 10:1). Симон кірінеянин (Матвія 27:32), можливо, також був чорношкірим, а в Дії 13:1 згадується «Семен, званий Нігер». Ефіопський євнух з Дії 8:37, найімовірніше, був негром. Ефіопи згадуються у Святому Письмі близько 40 разів, і ми можемо зробити висновок, що тут мова йде про темношкірих людей. Пророк Єремія запитує: «Чи мурин [застар. «негр»] відмінить коли свою шкіру?» (Єремії 13:23). Природне припущення полягає в тому, що пророк має на увазі темну шкіру.

Багато дослідників вважають, що негри є потомками Ноєвого сина, Хама (Буття 10:6-20), але ми не можемо бути впевненими, оскільки Біблія конкретно про це не повідомляє. Що стосується кольору шкіри, то він ніколи не конкретизується. Це не настільки важливо для Господа, як стан серця. Євангеліє є благою звісткою для всіх. Люди з чорною і білою шкірою та будь-яким відтінком між ними запрошені прийти до Христа для спасіння. З милості Божої ми можемо відвести погляд від кольору шкіри та зосередитися на душі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи згадуються в Біблії негри?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries