settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про застосування контрацепції? Чи слід християнам використовувати протизаплідні засоби?

Відповідь


Бог сказав людям: «плодіться й розмножуйтеся» (Буття 1:28). Шлюб був створений Богом як стабільне середовище для того, щоб народжувати і виховувати дітей. У наш час дітей ототожнюють з неприємностями і важким тягарем. Люди стають на шлях кар’єрного росту, показниками всього стають гроші, вони приймають умови сучасного соціального світу. І частіше за все, саме егоїзм і себелюбство є першопричиною використання контрацепції.

Книга Буття, розділ 38, розповідає нам про двох синів Юди, Ера й Онана. Ір одружився на жінці на ім’я Тамара, але, так як він був грішний в очах Господа, Він умертвив його, залишивши тим самим Тамару без чоловіка і дітей. Тамара була віддана в дружини брату Ера Онану, у відповідності з законом, викладеним у Повторенні Закону 25:5-6. Але Онан не забажав ділити свій спадок з дитиною, якій мав дати життя разом з Тамарою від імені свого брата, і почав використовувати найдревніший спосіб контролю над народжуваністю. Буття 38:10 говорить: «І було зле в очах Господа те, що він чинив, і вбив Він також його». Мотиви Онана були егоїстичними: він використовував Тамару для свого задоволення, водночас, відмовляючись виконувати свій обов’язок, що полягав у народженні нащадка свого покійного брата. Цей вірш вказує на очевидність того, що Господь не схвалює методів контролю над народжуваністю. Незважаючи на це, причина смерті Онана полягала в іншому – егоїзм, що приховувався за його вчинками.

Нижче наведені деякі тексти, що розглядають дітей у контексті Божого задуму. Діти – це дар Божий (Буття 4:1; 33:5), вони – нагорода від Нього (Псалом 126:3-5). Діти є благословенням Господнім (Луки 1:42) і вінцем старців (Приповісті 17:6). Навіть безплідна жінка може бути благословенна дітьми (Псалом 112:9; Буття 21:1-3; 25:21-22; 30:1-2; 1 Самуїла 11:6-8; Луки 1:7, 24-25). Господь формує дітей у лоні матері (Псалом 138:13-16) і знає їх ще до народження (Єремії 1:5; Галатам 1:15).

Надзвичайно важливо бачити дітей очима Господа, а не очима сучасного суспільства. Відверто кажучи, Біблія не забороняє застосування контрацепції. Контрацепція просто несе діаметрально протилежне значення, ніж зачаття, і сам факт контрацепції не визначається як щось добре чи погане. Як бачимо з прикладу Онана, більш важливим моментом у визначенні категорій доброго чи поганого є мотивація, що стоїть за контрацепцією. Якщо контрацепція використовується для отримання певної користі – тоді це погано. Але якщо ж контрацепція використовується для тимчасового відтермінування до більш відповідного моменту: духовної чи фінансової готовності – то в такому випадку використання контрацепції може бути прийнятним на деякий час. Знову ж таки, все залежить від мотивації.

Біблія завжди змальовує можливість мати дітей, як щось прекрасне. Біблія очікує від подружжя нащадків і подає нездатність мати дітей, як нещастя. У всій Біблії не згадано жодної людини, яка би висловлювала небажання мати дітей. Ми щиро віримо, що всі подружні пари будуть прагнути завести дітей. Водночас, ми не вважаємо, що Біблія суворо засуджує використання контрацепції при необхідності, протягом певного часу. Всі подружні пари повинні слідувати Божій волі щодо того, коли зачинати дитину, а також того, скільки дітей мати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про застосування контрацепції? Чи слід християнам використовувати протизаплідні засоби?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries