settings icon
share icon
Запитання

Що означає біблійний вираз «зв’язувати й розв’язувати»?

Відповідь


Біблійне поняття «зв’язувати й розв’язувати» викладається в Євангелії від Матвія 16:19: «Я дам тобі ключі Царства Небесного: і те, що ти зв’яжеш на землі, буде зв’язане на небесах; і те, що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане на небесах» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У цьому вірші Ісус звертається безпосередньо до апостола Петра та побічно – до інших апостолів. Слова Ісуса означали, що Петро матиме право ввійти до Небесного Царства, що він матиме загальні повноваження, які символізуються володінням ключами, і що проповідь Євангелія буде засобом відкриття Царства Небесного для всіх віруючих і закриття для невіруючих. Книга Дії апостолів показує нам цей процес у дії. Своєю проповіддю в день П’ятидесятниці (Дії 2:14–40) Петро вперше відкрив двері Царства.

Як і Петро, інші учні мали продовжувати справу Христа на землі, проповідуючи Євангеліє та доносячи Божу волю людям, і вони були наділені тими ж повноваженнями, що й Петро. В Євангелії від Матвія 18:18 міститься посилання на заборону та дозвіл у контексті церковного покарання. Апостоли не узурпували владу Христа чи владу над окремими віруючими та їх вічною долею, але володіли повноваженнями виховувати та, якщо необхідно, відлучати від церкви неслухняних членів.

Христос на небесах затверджує те, що здійснюється на землі в Його ім’я та в покорі Його Слову. Синтаксис грецького оригіналу обох текстів Євангелія від Матвія (16:19 і 18:18) робить їх зміст абсолютно зрозумілим: «Те, що ви забороните на землі, буде вже заборонене на небесах; що ви дозволите на землі – вже буде дозволене на небі». Іншими словами, Ісус на небесах надає повноваження Своєму Слову, яке продовжує виконувати свою місію на землі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає біблійний вираз «зв’язувати й розв’язувати»?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries