settings icon
share icon
Запитання

Як ми можемо бути впевнені у достовірності біблійних пророцтв?

Відповідь


Основна причина, з якої ми можемо довіряти біблійним пророцтвам, полягає в тому, що вони, як і все Святе Письмо, були надані нам Творцем усесвіту. Вони натхненні Богом, бездоганні, досконалі та правдиві. Господь ніколи не обманює (Титу 1:2), і достовірність біблійних пророцтв ґрунтується на Його характері та всезнанні: «…Я, що звіщаю кінець від початку, і наперед – що не сталося ще, і що говорю: "Мій замір відбудеться, і всяке жадання Своє Я вчиню"» (Ісаї 46:9-10).

Біблійні пророцтва провіщають майбутнє та пояснюють, якими будуть наслідки майбутніх подій – позитивними чи негативними. Вони можуть провіщати події, що несуть радість і задоволення або ж страх і горе. Коли Боже пророцтво ігнорується, то це відбувається в основному тому, що воно з різних причин не подобається людям. Зазвичай пророцтва Біблії є не «туманними», а надзвичайно конкретними щодо свого впливу на когось або щось. І вони завжди надійні та заслуговують на нашу цілковиту довіру. Ми можемо дозволити пророцтвам впливати на наше життя, скеровуючи нас у служінні Господу. Вони мають бути для нас джерелом сили й повчання. На відміну від того, що в сучасності часто називається «пророцтвом» як у церкві, так і за її межами, справжнє біблійне пророцтво завжди є точним і достовірним. Провіщене Господом збувається завжди (Ісаї 14:24).

Прикладом є пророцтво про потоп у 6-му розділі книги Буття. Бог пояснює причини потопу, конкретно наказує Ноєві збудувати ковчег для збереження життя на землі, а потім насилає цю всесвітню катастрофу. Сни Йосипа в Буття 37:5-10 були пророчими та пізніше справдилися в його житті. У книзі Повторення Закону 18:18 написано: «Поставлю Пророка для них з-поміж їхніх братів, Такого, як ти [Мойсей], і дам Я слова Свої в уста Його, і Він їм говоритиме все, що Я накажу». Це пророцтво вказує на єврейського Месію, нашого Господа Ісуса; воно згодом цитується в Дії 3:22. У 53-му розділі книги Ісаї також міститься неспростовне пророцтво про Христа: про Його юність, служіння, страждання та викупну жертву. У Псалмі 21, в описі царя Давида міститься ще одне пророцтво про страждання нашого Господа.

У Своїх власних пророцтвах, наприклад, у Матвія 24 наш Господь провіщав про війни, голод, землетруси, переслідування, відступництво та зради і, зрештою, про Своє повернення. Ці та інші пророцтва щодо останнього часу заслуговують на таку ж довіру, як і Боже попередження про потоп. Подібні пророцтва про трагічні події, яким ще тільки належить збутися, ми також знаходимо в 2 Петра 3 та Об'явленні 6-16. А в 1 Солунянам 4:13-18 християнам обіцяне звільнення від Господнього гніву. Біблійні пророцтва викладають нам «дорожню мапу» майбутнього. І нездатність зрозуміти якесь із них, наприклад, пророцтво про підхоплення, означає втратити один з найбільших Божих дарів.

Ми можемо бути впевнені в тому, що Бог любить нас і тому дав нам Свого Сина (Івана 3:16). Без сумніву, ми також можемо покладатися на Нього як на автора біблійних пророцтв. Наш Господь сказав: «Багато осель у домі Мого Отця; а коли б то не так, то сказав би Я вам, що йду приготувати місце для вас?» (Івана 14:2). Потім Він дав нам наступну благословенну обітницю: «Я знову прийду й заберу вас до Себе, щоб де Я – були й ви» (вірш 3). Це має бути підкріпленням для всіх християн.

Покладіться на Божі пророцтва – так само, як ви довіряєте Його Синові. «Скільки-бо Божих обітниць, то в Ньому Так, і в Ньому Амінь» (2 Коринтянам 1:20).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як ми можемо бути впевнені у достовірності біблійних пророцтв?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries