settings icon
share icon
Запитання

Що таке біблійна нумерологія?

Відповідь


Біблійна нумерологія – це дослідження чисел із Біблії. Двома цифрами, що найчастіше повторюються в Біблії, є «7» і «40». Число «7» свідчить про довершеність або досконалість (Буття 7:2-4; Об’явлення 1:20). Його часто називають «Божим числом», оскільки Він – єдиний, Хто є досконалим і довершеним (Об’явлення 4:5; 5:1, 5-6). Цифра «3» також вважається числом Божественної досконалості: Трійця складається з Отця, Сина і Святого Духа.

Число «40» часто вважається «числом випробування». Наприклад, ізраїльтяни мандрували пустелею 40 років (Второзаконня 8:2-5); Мойсей провів на горі 40 днів (Вихід 24:18); Ісуса спокушували протягом 40 днів (Матвія 4:2), а також 40 днів пройшло між Його воскресінням і вознесінням (Дії 1:3). Інше число, яке часто повторюється в Біблії – це «4», яке є числом творіння: північ, південь, схід, захід; чотири сезони. Цифра «6» вважається цифрою людини: людина була створена на 6-й день; вона працює лише 6 днів на тиждень. Інший приклад того, що Біблія використовує числа для позначення чогось, знаходиться в 13-му розділі Об’явлення, де сказано, що числом антихриста буде «666».

Питання про те, чи мають насправді числа значення, чи ні, все ще залишається відкритим. Біблія однозначно використовує цифри схематично або щоб навчити духовній істині. Однак багато людей надають дуже велике значення «біблійній нумерології», намагаючись знайти особливий зміст у кожному числі з Біблії. Часто буває, що число в Біблії – це просто число. Бог не закликає нас до пошуку таємного змісту, прихованих повідомлень або кодів. Існує більш ніж достатньо простої істини в Письмі, щоб задовольнити всі наші потреби і «щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (2 Тимофію 3:17; переклад Українського Біблійного Товариства).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке біблійна нумерологія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries