settings icon
share icon
Запитання

Якою є часова шкала Біблії?

Відповідь


Насправді часова шкала Біблії є нескінченною та вічною, оскільки вона охоплює хронологію від самого творіння (дата невідома, Буття 1:1-31) і до «кінця віку» (Матвія 28:20). З більш практичної позиції, біблійна часова шкала, з якою погоджується більшість учених, починається із заповіту з Аврамом, перейменованим Богом на Авраама (Буття 17:4-6) 2166 р. до н.е., і закінчується написанням Об'явлення приблизно 95 р. н.е. До Авраама часова шкала Біблії, що починається у книзі Буття, включає історію творіння, перших людей і гріхопадіння, генеалогії, розповіді про людські страждання, великий потоп за часів Ноя (дата також невідома) та багато іншого.

У період між Авраамом та написанням апостолом Іваном книги Об'явлення час подій, згаданих у Старому й Новому Завітах, можна визначити точніше. Наприклад, Мойсей народився приблизно 1526 р. до н.е., а Ісус Навин увійшов до Обіцяного краю приблизно 1406 р. до н.е. Період «десяти суддів» Ізраїлю закінчився близько 1052 р. до н.е. з початком правління Саула – з цього моменту, як погоджується більшість дослідників, можливе конкретне датування, що піддається історичній верифікації.

Цар Саул, знаменитий цар Давид – від роду якого народився Ісус Христос – і син Давида, премудрий цар Соломон, очолювали єдине царство Ізраїлю. 931 р. до н.е., після правління Соломона, Ізраїль був поділений на Північне та Південне царства. Різні царі правили на півночі (Ізраїль) та півдні (Юда) до падіння Північного царства 722 р. до н.е. і Єрусалима (столиці Південного царства) 586 р. до н.е.

Юдеї перебували в полоні до 538 р. до н.е., коли перський цар Кір закликав Ездру повернутися в Ізраїль і збудувати в Єрусалимі Божий храм (Ездри 1). Ізраїль був відновлений у проміжку між цим часом та приблизно 432 р. до н.е., коли була написана остання книга Старого Завіту (Малахії). Настав міжзавітний період, що тривав приблизно 430 років.

Близько 5 р. до н.е. у Віфлеємі народився Ісус Христос, ізраїльський Месія. Після смерті Ірода Великого 4 р. до н.е. Ісус і Його батьки вирушили у Назарет в Галілеї (Матвія 2:19-23). Про життя Христа протягом наступного десятиліття нічого не розповідається, поки ми не бачимо Його дванадцятирічним хлопчиком, який вражає вчителів у храмі (Луки 2:40-52). Він почав Своє суспільне служіння приблизно 27 р. н.е., відразу після хрещення (Матвія 3:13-17). Воно тривало близько трьох з половиною років.

У 29-30 рр. Ісус провів більшість свого часу в Юдеї, проповідуючи, навчаючи, чинячи чудеса (включаючи воскресіння Лазаря з мертвих) і готуючи учнів до продовження служіння після Його смерті. На початку 30-го року він вирушив у Єрусалим. Протягом останнього тижня земного життя Христос відсвяткував Пасху зі Своїми друзями, де започаткував Вечерю Господню (Луки 22:14-20) та виголосив прощальну промову. Потім Його зрадили, заарештували, засудили, розп'яли і Він воскрес (Матвія 26:36 – 28:8). Воскреслий Ісус провів 40-денне служіння, що закінчилося Його вознесінням на небо (Дії 1:3-11; 1 Коринтянам 15:6-7).

Невдовзі після розп'яття і воскресіння Христа Його апостоли та послідовники написали Новий Завіт. Перша книга Нового Завіту (послання Галатам або Якова) була написана протягом двох десятиліть після смерті й воскресіння Ісуса. Це означає, що оригінальні тексти були написані очевидцями, які повідомляли про те, що відбулося. Остання книга Нового Завіту, Об'явлення, була написана Іваном приблизно 95 року н.е.

Нижче наведена часова шкала основних подій у Біблії з відповідними датами. Примітка: усі дати є приблизними. Крім того, дати ранньої історії людства (до Авраама) відображують позицію молодоземельного креаціонізму.
4000 р. до н.е. (?) – створення світу
2344 р. до н.е. (?) – Ной і ковчег
2166 р. до н.е. – заповіт з Аврамом
2141 р. до н.е. – народження Ісака
1526 р. до н.е. – народження Мойсея
1446 р. до н.е. – вихід Ізраїлю з Єгипту
1406 р. до н.е. – вхід Ізраїлю в Обіцяний край
1420 р. до н.е. – смерть Ісуса Навина
1052 р. до н.е. – початок правління Саула
1011-971 рр. до н.е. – правління Давида
959 р. до н.е. – завершення будівництва храму Соломона
931 р. до н.е. – поділ царства
875-797 рр. до н.е. – служіння Іллі та Єлисея в Ізраїлі
739-686 рр. – служіння Ісаї в Юдеї
722 р. до н.е. – падіння Північного царства від Ассирії
586 р. до н.е. – падіння Південного царства від Вавилона
538-445 рр. до н.е. – повернення євреїв в Єрусалим з полону
515 р. до н.е. – завершення Другого храму
5 р. до н.е. – народження Ісуса Христа
26-30 рр. н.е. – служіння Христа, що закінчилося Його смертю та воскресінням
34 р. – навернення Савла з Тарсу
44-47 рр. – перша місіонерська подорож Павла
49 р. – Єрусалимський собор
60 р. – тюремне ув'язнення Павла в Римі
95 р. – видіння Івана на о. Патмос та написання Об'явлення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якою є часова шкала Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries