settings icon
share icon
Запитання

Чому важливо запам'ятовувати Біблію?

Відповідь


Запам'ятовування Біблії має першочергове значення у християнському житті. Воно, мабуть, є найважливішим елементом духовного зростання та перемоги над гріхом. Боже Слово має силу, бо воно буквально «надхнене» Богом і Його Святим Духом (2 Тимофію 3:16-17). Коли ми наповнюємо свій розум Його словами, запам'ятовуючи Біблію, то використовуємо найпотужніший духовний «інструмент», який тільки існує.

Коли ми запам'ятовуємо Біблію, то відбувається декілька речей. Псалом 118:11 каже, що псалмоспівець «заховував» Боже Слово у своєму серці, щоб не грішити проти Нього. Він не лише почув і прочитав Слово, а й засвоїв його та зберіг у розумі й пам'яті для подальшого використання. Святе Письмо є єдиним засобом віруючих проти гріха, і коли воно закладене у свідомість через запам'ятовування, то надзвичайно сильно впливає на нас і сприяє нашому благочестю та праведному життю. У посланні до Євреїв 4:12 сказано, що «Боже Слово живе та діяльне». Це означає, що воно має надприродну силу для нашого зростання у Христі, якщо ми роздумуємо над ним. Немає кращого способу роздумувати над Словом, ніж зберігати його в розумі та пам'яті.

В Ефесянам 6:13-17 описані обладунки віруючих у битві за власні душі. Усі елементи обладунків є захисними, крім одного. Єдина наступальна зброя – це «меч духовний, який є Слово Боже» (вірш 17). Подібно до того, як Ісус використовував Святе Письмо, щоб відбивати напади сатани (Матвія 4:1-11), ми також маємо вміти використовувати цю «зброю». Однак диявол рідко дає нам можливість дістати Біблію і знайти потрібні вірші, коли ми стикаємося з його неправдою чи обманом. Запам'ятовування Слова гарантує збереження в наших розумах відповідних істин та принципів, і ми їх зможемо миттєво згадати, щоб ефективно реагувати на хитрощі того, хто прагне нас знищити (1 Петра 5:8). Послання до Римлян 12:1-2 закликає до «віднови» наших розумів, щоб уникнути впливу мислення, яке пристосовує нас до цього світу. Єдиний спосіб відновити розум – наповнювати його Божим Словом.

Запам'ятовування Біблії – це привілей і відповідальність кожного християнина. Існує декілька чудових систем для кращого запам'ятовування. Але навіть не вдаючись до конкретних методів, кожен може почати з ключових віршів християнської віри – наприклад, Івана 3:16 та Ефесянам 2:8-9 – і потім продовжувати закладати в пам'ять вірш за віршом. Головне – постійно згадувати те, що вже запам'ятали, перш ніж додавати щось нове. Який би метод не був обраний, переваги запам'ятовування Біблії – це перемога над гріхом, зміцнення віри та радість християнського життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому важливо запам'ятовувати Біблію?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries