settings icon
share icon
Запитання

Що означає непомильність Біблії?

Відповідь


Слово «непомильний» означає «нездатний помилятися». Якщо щось є непомильним, то воно не містить помилок, а тому заслуговує на абсолютну довіру.

Біблія проголошує власну непомильність у 2 Петра 1:19: «І ми маємо слово пророче певніше». Апостол продовжує, описуючи походження Святого Письма: «Бо ви знаєте перше про те, що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить. Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим» (2 Петра 1:20-21).

Крім того, непомильність мається на увазі у 2 Тимофію 3:16-17: «Усе Писання Богом надхнене … щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова». Боже «натхнення» Святого Письма гарантує його непомильність, бо Він не може помилятися. Той факт, що Біблія підготовлює Господніх людей до всебічного служіння, свідчить, що воно веде нас до істини, а не до помилок.

Якщо Господь є непомильним, то таким буде і Його Слово. Вчення про непомильність Біблії ґрунтується на розумінні Божої досконалості. «Господній Закон досконалий, – він зміцнює душу» (Псалом 18:8), бо Господь є досконалим. Бог тісно пов'язаний зі Своїм Словом, а Ісуса Самого названо «Словом» (Івана 1:14).

Слід зазначити, що доктрина про непомильність стосується лише оригінальних писань. Помилки у перекладах та друці є очевидними людськими похибками та здебільшого легко виявляються. Однак те, що спочатку написали біблійні письменники, абсолютно не мало помилок та упущень, оскільки ними керував Божий Дух. Бог – абсолютно правдивий та надійний (Івана 14:6; 17:3), і таким є Його Слово (Івана 17:17).

Біблія каже про свою повну досконалість (на відміну від часткової) у книзі Псалмів (11:7; 18:8), Приповістях (30:5) і багатьох інших місцях. Вона цілковито заснована на фактах і насправді судить нас (а не навпаки): «Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, – проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів та мозків, і спосібне судити думки та наміри серця» (Євреям 4:12).

Біблія є єдиним об'єктивним джерелом того, що Господь виявив нам про Себе та Свій план щодо людства. Як непогрішне Слово Бога вона є непомильною, авторитетною, надійною та достатньою для того, щоб задовольнити наші потреби.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає непомильність Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries